Chlapci si hráli na pláži. Když jeden z nich narazil na lidskou ruku v písku, byl ohromen

Přímo během hry písečná jeskyně spadla na 5letou dívku, kterou hrdinsky zachránil malý chlapec. Pouze díky jeho rychlému jednání a odvaze se mu podařilo zachránit její život.

Zdroj:findimindi.ru

V létě 2013 hrál mladý Connor Fitz-Gerald na pláži v Kalifornii. Děti se bavily a hrály, ale jejich radost byla přerušena strašlivou událostí… Najednou na ně spadla písečná jeskyně, ve které byla 5letá Alina Bostic!

Zdroj:findimindi.ru

Connor se okamžitě rozhodl holku zachránit, protože si uvědomil, že kolem nejsou žádní dospělí. Začal velmi rychle vykopávat místo, kde by mohla být hlava dívky. Pak se mu konečně podařilo dostat ji z pasti.

Zdroj:findimindi.ru

Vzhledem k tomu, že Alice ležela pod pískem, písek se dostal do dýchacích cest, očí a úst dívky. Ztratila vědomí, protože nemohla dýchat. Děti, které si hrály vedle nich, utekly, protože se bály a nevěděly, co dělat.

Zdroj:findimindi.ru

Connor Alici zvedl do náruče a pokusil se ji odnést na rovné místo. Dítě ale leželo v bezvědomí a bylo ve velmi vážném stavu.

Zdroj:findimindi.ru

Chlapec nezoufal! Začal jí poskytovat první pomoc a naučil se to v pořadu, který viděl v televizi.

Zdroj:findimindi.ru

O několik minut později přiběhl otec holky a okamžitě zavolal sanitku. Přijíždějící lékaři okamžitě prohlásili, že Connorovy činy značně usnadnily jejich úkol a zvýšily šance na záchranu.

Zdroj:findimindi.ru

„Jsem rád, že se mu podařilo překonat paniku. Uvědomil si, že poblíž nejsou žádní dospělí, byli zhruba čtvrt míle daleko, a proto musel jednat sám.“ řekl v rozhovoru otec Connora.

Zdroj:youtube.com

Naštěstí Alice se zotavila a její zdraví je v naprostém pořádku. O pár dní později se znovu setkala s Connorem, aby všem řekla, co se stalo.

„Teď se cítím skvěle!“ řekla dívka.

Chlapcův odvážný čin si všimli i místní úřady. Na Den veteránů mu byla udělena medaile hrdiny od Americké legie. Přes své mládí se ten chlap dokázal chovat statečně a neztratit rozum v takové akutní a nebezpečné situaci. Skvělá práce, Connore!

Share