Chlapec z Nigérie tančil bosý v dešti a najednou probudil se slavný. Nyní bude studovat na nejlepší taneční škole v New Yorku

Tanec chlapce z Nigérie zaujal uživatele sociálních sítí.

Zdroj:instagram.com

A i když v této době mnoho lidí často věří, že sociální sítě jsou zlé, tento příběh připomíná, že internet může stále fungovat jako způsob realizace i těch největších snů.

Ten chlap, kterého můžete vidět na videu níže, je 11letý baletní tanečník z Nigérie.

Nedávno se jeho video stalo populárním, kde chlapec tančil bosý v dešti, a dokonce se mu umožnili zúčastnit prestižního letního výcviku ve Spojených státech.

Stačí se podívat na šokující tanec 11letého chlapce.

Toto video sdílela jeho taneční škola „Leap of Dance Academy“. Klip se brzy stal populárním a již má tisíce zobrazení, lajků a komentářů. Téměř všichni lidé, kteří se podívali video, byli v šoku od chlapcové obětavostí a talentu.

View this post on Instagram

As a dance school in Africa, and Nigeria to be precise our academy stands to educate our audience that ballet is here to stay; "It's for both boys and girls'' said Anthony Mmmesoma Madu. (When ballet was created 400 years ago, it was created for men. Men were the first dancers. a @collagedance ) Special shoutout to all parents who have have allowed their boys to dance. Speaking from the Nigerian perspective most children are enrolled in school to have a white collar job but never to become a dancer. We hope supportive and inspirational mom like Anthony's mom has given us a reason for early child talent discovery. We are the Nigerian ballet school. A heartfelt thank you to our partners @blacksinballet @ingridsilva @jmentzos @fabiocmariano @m.s.t_dance_center @ruangaldino @travelingtutusinc @fernandomontan0 @thalemawilliamsstudiosusvi @grishkoworld @nikolayworld @bbcnews @graceekpu @balletnoire @abtschool @hurkmanslinda @katwildish #boys #blackboydancetoo #boyswillbeboys ##boyscan #blackboysrock #blackdancers #goboy #dancer #blacklivesmatter #qualityaboveall #nigerianballetschool #nigeria #leapofdanceacademy #vocationaltraining #boys #dancingintherain #viralvideo #vocationalballetschool #goon #bbc #bbcafrica #bbcnews #2020

A post shared by Leap of Dance Academy (@leapofdanceacademy) on

Na video se také podívala Cynthie Harveyové, umělecká ředitelka amerického baletního divadla The American Ballet Theatre Jacqueline Kennedy Onassis School.

„Přítel, který žije ve Velké Británii, mi poslal video,“ řekl Harvey v rozhovoru. „Snažila jsem se chlapce během dne najít.“

Naštěstí se Cynthii Harveyové podařilo najít chlapce, který se jmenuje Anthony. Kromě toho mu nabídla stipendium na virtuální třítýdenní intenzivní letní seminář ve Spojených státech.

Anthonyovu baletní školu založil v Lagosu v roce 2017 jeho učitel Daniel Ajala Owoseni.

Bohužel ani po 3 letech škola stále nemá vlastní místo pro 12 studentů. Z tohoto důvodu tráví většinu času cvičením v suterénu učitele nebo na veřejnosti.

„Snažíme se změnit stereotypy o baletním tanci. Chlapci opravdu mohou balet dělat,“ řekl učitel BBC. „Pánský balet skutečně existuje, není to jen pro ženy.“

Anthony již je jedním z účastníků virtuálního intenzivního letního semináře na ABT (American Ballet Theatre).

„Byli jsme velice šokovaní a vděční. Nemůžeme tomu do dnes uvěřit, taková podpořa, kterou máme… Někdy dokonce máme pocit, že spíme. Bůh k nám byl tak milosrdný tím, že to všechno dal. Anthony byl velmi vzrušený a vždy na sobě pracoval. Takže je rád, že pokračuje v práci na uskutečnění svého snu… v tuto chvíli Anthony je účastníkem virtuálního intenzivního letního semináře na ABT. Hlavním cílem naší školy je přimět naše studenty k tomu, aby důstojně reprezentovali balet v Nigérii, propagovali ho a předváděli jeho eleganci, ale i s tím, že do toho přidáme i kousky naší kultury “, uvedl zástupce z Leap of Dance Academy.

Share