„Doufám, že to bude poučením“: Odpírači roušek kopou hroby pro ty, kdo koronaviru podlehli nebo zanedlouho podlehnou

Místo pokut se místní úřady rozhodly využívat porušovatele jako pracovní sílu.

V provincii Východní Jáva v Indonésii se místní úřady rozhodly potrestat lidi, kteří odmítali nosit roušky. Místo pokut za porušování nařízení musí pomáhat hrobníkům na hřbitově „pro účely prevence“, zejména kopou hroby zemřelým s koronavirem, uvádí Daily Mail.

Zdroj: news.mail.ru

Ve městě Gresik policie zadržela ​​osm mužů, kteří odmítali nosit roušky, a poslala je „vykonávat veřejně prospěšné práce“.

Zdroj: nevsedoma.com.ua

Indonéské úřady poznamenávají, že počet případů COVID-19 na ostrovech stále rychle roste, takže provincie jsou nuceny zpřísnit karanténní omezení, která obyvatelstvo ne vždy respektuje.

Zdroj: nevsedoma.com.ua

Mnoho místních obyvatel ignoruje nové karanténní předpisy, za to jim bude hrozit trest v podobě „veřejně prospěšných prací“.

Zdroj: pekabu.ru

„Doufám, že tento trest bude poučením,“ řekl šéf okresu pro Tribun News.

Zdroj: nevsedoma.com.ua

Počet případů COVID-19 v oblasti Cerme stále roste. Počet obětí koronaviru v Indonésii je 8 723, ale skutečný počet nakažených a úmrtí je mnohem vyšší než oficiální počty kvůli nedostatečnému testování v zemi, píše Daily Mail.

Zdroj: news.liga.net

Nadi bin Eji, která pracuje na jednom ze dvou hřbitovů v Jakartě, kde jsou pohřbeny oběti koronavirг, uvedla, že od začátku pandemie bylo na osmi nových místech pohřbeno 2600 lidí.

Zdroj: regnum.ru

Share