Další týdny nepřinesou žádné tropy: jaké teploty čekat a budou-li srážky

Podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) další týdny nepřinesou žádné tropy, teploty však i v tom nejteplejším předpovídaném období sáhnou maximálně na 28 stupňů.

Páteční vedra byla na nějakou dobu nejspíš i poslední. Množství srážek nebude v nadcházejících čtyřech týdnech nějak vybočovat z obvyklých hodnot.

Zdroj: 24tv.ua

„Předpokládáme, že období od 13. července do 9. srpna 2020 bude na našem území jako celek teplotně slabě podprůměrné. V průběhu tohoto období očekáváme četnější střídání chladnějších a teplejších období, což je typické pro středoevropské léto. Relativně chladnější období by ale měla převažovat,” uvedli v pátek pracovnicí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: prazskyden.cz

Týden od 20. do 26. července by měl být nejteplejší podle meteorologů. Teploty by však ani tento týden neměly překračovat 30 stupňů. Chlaději bude příští týden a i na přelomu července a srpna.

Zdroj: chel.kp.ru

Pršet by mělo průměrně pro dané roční období, množství srážek se ale bude lišit. Někde může napršet vody hodně, jinde nic. Podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu by mělo více pršet v týdnu od 20. do 26. července. Nejméně srážek by pak mělo spadnout v příštím týdnu.

Zdroj: zakon.kz

Průměrná denní teplota v daném období je 18,7 stupně, průměrně naprší 80 mm srážek.

Share