Ženy milují různé knihy. Mezi nimi jsou romantické a inspirativní příběhy, realistické a fantastické, příběhy o síle krásy a síly ducha, romány o konfrontaci mysle a přitahování srdcí.
Dalo by se říci, že ne všechny jsou o lásce, ale buďme upřímní – o lásce mluví téměř všechna světová literatura. A někdy čtení knihy v ten správný čas může dokonce změnit váš život.
Erich Maria Remarque – Nebe nezná vyvolených
To je život, když není co ztratit. Clerfayt, automobilový závodník, vezme nevyléčitelně nemocnou pacientku, Lillian, ze sanatoria na tuberkulózu. Věděla, že jí zbývá velmi málo času na život a sní o tom, že stráví zbytek svých dnů zajímavě… Příběh, který trhá na kousky a pak spájí, a změní pohled člověka na svět. Příběh, který poukazuje na hodnotu života a nebojí se smrti.
Joanne Harrisová – Čokoláda
Jemný román plný vůní čokolády, viskózního karamelu, čerstvých koláčů a tajemství. Vítr karnevalu přivedl do města Lansquenet dva krásné cizince, matku a dceru. Které ve městě otevírají cukrovinky – a život místních se navždy změní. Skvělá kniha o tom, že v každé ženě žije malé kouzlo, no je důležité ho umět správně použít.
Margaret Atwoodová – Příběh služebnice
V anti-utopii Margaret Atwoodové se objevuje podivný nový svět v celé své slávě, kde ženy nemají právo vlastnit majetek, pracovat, milovat, číst a psát. Nemohou ráno běhat, mít pikniky a večírky a nesmí se znovu oženit. Zbývala jim pouze jedna role – služebné. Tento román určitě nenechá nikoho lhostejným.
Nicholas Sparks – To nejlepší z nás
Próza Nicholas Sparks je světlá a jasná, takže čtení je opravdovým potěšením. Všechno je přirozené a uvěřitelné, proto mu uvěří každý a ani kapka mystiky nezkazí celkový dojem. Má vše, co je třeba pro příjemný večer: provinční město, odloučení, intriky a krásnou lásku, která sní o nesmrtelnosti.
Anne Franková – Zadní dům
Anne Franková se narodila v roce 1929. Když jí bylo 15, zemřela v koncentračním táboře. Deník, který uchovávala v Amsterdamu kde se skrývala se svou rodinou před nacisty, se stal známým po celém světě. Takové knihy rozhodně stojí za přečtení – připomínají strašlivé stránky historie a učí, že se za žádných okolností člověk nesmí nikdy vzdát.
Jojo Moyesová – Než jsem tě poznala
Lou je jednoduchá dívka, která vede uměřený, pohodlný a nudný život. Will je úspěšný podnikatel plný energie. Jednoho dne se však všechno změní: je přivázán na invalidní vozík bez sebemenší touhy žít a Lou se stává jeho pečovatelem. Jejich dojemný příběh nám říká, že potíže lze překonat – i když se to zdá nemožné.
Vladimir Nabokov – Lolita
Bolestná, šokující i dojemná zpověď čtyřicátníka Humberta. Kniha zjevení nepoznaného skandálu, která zaujala čtenáře na obou stranách oceánu, „Lolita“ vzbuzuje protichůdné emoce. Někteří to vidí jako šokující příběh hříchu v téměř anatomických detailech, jiní se zamilují od první stránky a „pijí“ román až do dno a čtou ho jako hymnu k „lásce na první a na poslední pohled“.
John Fowles – Francouzova milenka
Každý den stojí v moři mladá žena v černém a dívá se na obzor. Jednoho dne vidí mladého muže, který se ožení s jinou dívkou a všechno nebude zcela v pořádku. Bude se ženit znovu nebo zapomene na všechny pocity? Vy rozhodnete! Protože Fowles napsal dvě verze, aby ukázal, že svědomí je individuální volbou.
Alice Munroová – Drahý život
Hlavním rysem příběhů laureáta Nobelovy ceny Alice Munro je, že v kterémkoli z nich může člověk náhodně najít příběh svého vlastního života, jak je, se všemi nedostatky a nuancemi. Je nemožné nevěřit v existenci jejích hrdinů. Nejsilnější zbraní v arzenálu autorky je schopnost vcítit se do postav a v tomto případě to plně demonstruje.
Elizabeth Gilbertová – Jíst, meditovat, milovat
Jedná se o autobiografický příběh moderní úspěšné ženy, která ztratila chuť k životu a dokázala ji znovu najít. Připomíná každému čtenáři, co opravdu chce a o čem sní – svoboda, štěstí, schopnost bavit se a žít v harmonii se sebou samými.