Děti v této rodině nechodí do školy, ale místo toho studují v přírodě

Amy a Steve Sayle jsou rodiče s mnoha dětmi z Victoria v Austrálii. Mají čtyři děti a pouze jedno z nich absolvovalo školu.

Zdroj: tourister.ru

Všechno to začalo, když se rozhodli převést jejich dceru Ebonu ve 13 letech na domácí vzdělávání.

Zpočátku bylo pro každého těžké přizpůsobit se novému způsobu výuky. Pro rodiče to bylo mnohonásobně obtížnější. Kromě toho je pronásledoval pocit viny za to, že tak dramaticky změnili život své dcery.

Zdroj: tourister.ru

„Když vstoupily do hry sociální sítě, svět se úplně změnil – a s tím se objevil pro děti další tlak a úzkost.“

Amy se snažila najít způsob, jak si navzájem usnadnit život, a narazila na internetu na fórum lidí praktikujících „přirozené“ vzdělávání dětí.

Zdroj: tourister.ru

Hlavní rozdíl je, že děti si mohou samy vybrat, co se chtějí naučit. Samotný proces učení nových témat probíhá ne ve třídě, ale v přírodě.

„Nedůvěřujeme školskému systému, a tak jsme si mysleli, že by našim dětem bylo mnohem lépe, kdyby se učily samy.“

Zdroj: tourister.ru

Tento způsob Eboně vyhovuje. A pokud předtím byla jejich dcera plachá, tichá a nejistá, tak po tom, jak oděšla ze školy prostě rozkvetla. Amy a Steve, inspirovaní příkladem dcery, vzali ze školy dva mladší syny, kteří studovali na základní škole.

Před pár lety rodina prodala dům a ve svém obytném automobilu procestovala všechny státy Austrálie. Cestou děti uviděly mnoho zvířat. Zjistily, které z nich je nebezpečné a které ne.

Zdroj: tourister.ru

Matematika byla během výpočtu použitého benzínu, a písmena se učily z reklamních plakátů. Na konci každého dne se rodiče ptali děti, co se nového dozvěděly.

„Když se děti učí samy, snižuje to tlak. Už jim nikdo neříká, že do určitého věku musí být na určité úrovni.“

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

Share