„Dezinfekční gel už asi nekoupíte“: Vyrobte si ho svépomocí jednoduše doma

Čistota je klíčem ke zdraví. Během zostření nachlazení se každý snaží chránit sebe a své rodiny před novými typy virů. V lékárnách dochází roušky, léky na posílení imunity a dezinfekční prostředky.

.

Nemůžete si koupit ruční dezinfekční přípravek? Nejedná se o problém: můžete si ho vyrobit z celkem běžných součástí.

Víme, jak důležité je v současné situaci pravidelně dezinfikovat ruce, a proto nabízí několik možností pro domácí dezinfekční prostředky.

Mimochodem, ve světle nedávných událostí bulharský vědec vymyslel neobvyklou masku proti koronaviru.

.

Jak si vyrobit dezinfekční gel na ruce?

Dodržování osobní hygieny je nejdůležitějším aspektem šíření nebezpečných chorob.

Současná situace s COVID-19 vyžaduje zásobu sterilních roušek a dezinfekčních prostředků na ruce a povrchy.

Bohužel, se objevila panika a nyní je v lékárnách téměř nemožné koupit dezinfekční gel na ruce.

Naštěstí si ho můžete uvařit sami a potřebné ingredience najdete v každém domě nebo v nedalekém obchodě. Hlavní věcí je správné pozorování proporcí.

.

Recept

Budete potřebovat alkohol. Teoreticky by složení budoucí ruční mytí mělo obsahovat alespoň 60% alkoholu (co nejvíce).

Obyčejná vodka zde nepomůže. Musíte koupit 99% alkoholu v lékárně. Budete také potřebovat gel aloe vera a jakýkoli éterický olej.

Nyní přejděte k míchání složek: 3 díly alkoholu na 1 díl gelu. Směs zřeďte několika kapkami éterického oleje (například čajovníku) pro příjemnější aroma.

Ale je tu jedna poznámka: aloe vera gel zanechává vaše ruce lepkavé, což je velmi nepohodlné a nepříjemné. Proto nabízíme další recept doporučený WHO v rámci boje proti šíření koronaviru.

.

Spreje pro dezinfekci

K jeho přípravě budete potřebovat 99% léčebný alkohol, glycerin, éterický olej, peroxid vodíku, destilovanou nebo převařenou vodu.

Glycerin je potřebný pro zvlhčení pokožky, což je velmi suchý alkohol. Pokud si nemůžete koupit glycerin, použijte hydratační krém po zpracování rukou.

Smíchejte tedy složky: 200 gramů alkoholu, 2 lžičky glycerinu, 1 polévkovou lžíci peroxidu vodíku a 50 gramů destilované vody.

Pokud potřebujete mnohem méně dezinfekčního prostředku, vypočtěte poměr na základě pravidla: obsah alkoholu v konečném složení by neměl být menší než 60%.

.

To je v podstatě všechno. Pro příjemnou vůni můžete přidat několik kapek éterického oleje. Zbývá pouze nalít směs do aerosolové plechovky a dát každému členovi rodiny „zbraň“ proti virů.

Share