“Díky Ti za vše, co jsi mě naučil, jakým jsi byl člověkem, co jsi lidem okolo sebe předával“: Komu Dagmar Patrasová a Kateřina Mátlová poslali dojímavé rozlučkové vzkazy

Slavný pedagog a zpěvák Lubomír Mátl (†79) zemřel 9. srpna 2020. Jeho odchod do nebe postihla nejen jeho příbuzenstvo, ale i jeho známých: Dagmar Patrasovou (64), jejíž otec dělal harfenista České filharmonie.

Zdroj: blesk.cz

Jedna ze 6. dcer českého dirigent, Kateřina Mátlová (41), poslala otci dojímavý vzkaz, ve kterém mu děkuje za vše co lidem kolem sebe přenášel. „Tatínku můj milovaný, budeš tu s námi napořád. Díky Ti za vše, co jsi mě naučil, jakým jsi byl člověkem, co jsi lidem okolo sebe předával, díky za Tvou lásku, kterou jsi mi ukazoval každým dnem, lásku k hudbě, ke svým blízkým, ke každému člověku, kterého jsi potkal,“ napsala dcera Kate Matl.

Zdroj: blesk.cz

Kateřina je přesvědčená, že kolegy a rodina sbormistra ho bude pamatovat tou krásnou vzpomínkou. “Díky, že jsi tu byl s námi, s maminkou, se svými žáky a se svými kolegy. Každý z nás Tě bude mít v srdci,“ dodala Kateřina k vzkazu na sociální sítí. Tatínka považuje za nejlepšího a je jistá, že z nebe ji provází každým krokem.

Zdroj: ihot.cz

Herečka Dáša Patrasová (64) si take vzpomíná na geniálního zpěváka. „Takový geniální muzikant. Zemřel na stejnou nemoc jako můj tatínek. Proč musí postihovat zrovna je, kteří se celý život zaobírají hudbou?“ uvedla Patrasová.

Zdroj: blesk.cz

Lubomír Mátl se narodil 6. března 1941 v Brně a hudba se ho zaujala již od dětství. Má s hudební teoretičkou Jiřinou Mátlovou 6 dcer, každá z nich se věnuje hudbě taky.

Share