„Do útulku bylo přineseno chlupaté něco“: Když ho oholili, našli roztomilé zvíře

Při pohledu na tuto hromadu zplstnatělých chlupů bylo těžké pochopit, jaké zvíře se pod ní skrývá. Jak těžké bylo žít s takovým břemenem!

Před několika týdny přijala společnost Arizona Humane Society výzvu, že zvíře, jehož majitel zemřel, zoufale potřebuje pomoc.

Zdroj: goodhouse.ru

O několik hodin později bylo do útulku přineseno neznámé zarostlé zvíře, ukryté kilogramy špinavých zplstnatělých chlupů. Při slabém mňoukání bylo jasné: je to kočka!

Chudák vypadal tak hrozně, že veterináři ani nevěděli, kde začít. Podle nich to bylo jedno z nejvíce zanedbaných zvířat, s nimiž se museli vypořádat.

Zdroj: goodhouse.ru

Ale v praxi AHS jich bylo mnoho – zaměstnanci organizace každý den zachraňují nemocná a zraněná zvířata a pak pro ně hledají nový domov.

Kočka pojmenovaná Flaffer se chovala překvapivě klidně, takže bylo rozhodnuto oholit ji bez injekcí prášku na spaní. Ona snášela všechny bolesti – a to je vzácnost, protože kočky jsou obvykle nervózní i z obvyklého stříhání.

Zdroj: goodhouse.ru

Nepříjemný zákrok trval asi hodinu – a konečně čtyřletá kočka byla vysvobozena. Ukázalo se, že je to sladké a klidné stvoření. Flaffer byla velmi laskavá a děkovala lidem za pomoc.

Zdroj: goodhouse.ru

Když zaměstnanci útulku zveřejnili její fotografii na své stránce na sociální sítě, okamzitě začali dostávat dopisy od těch, kdo si chtěl vzít kočku domů.

Během dvou dnů byly všechny formality vyřízeny a zvíře se dostalo k novým majitelům. Kočka se cítí skvěle a je připravena na aktivní a šťastný život.

Zdroj: goodhouse.ru

Share