“Doba jde rychle dopředu a mladí se lépe orientují“: Český podnikatel Jaroslav Větrovec promluvil o tom jak začal dělat hokejky pro florbal po celému světu

Podnikat Jaroslav Větrovec začal ke konci roku 1989. V té době už trpěl slábnoucím zrakem a dráha k úspěchu u nebyla snadná. Otec Jaroslava dělal truhláře, on sám nástrojaře.

Zdroj: businessinfo.cz

A spolu začali dělat dřevěné hokejky a to se jim prvních 3 až 4 roky docela dařilo. Pak se v zimě počasí stalo teplejší a to způsobilo pokles poptávky. Začali s otcem dělat tak florbalové hole, kteří stali kolem 1500 korun. Dodávat hole nejen po obchodech, ale i k zájemcům ve menších vesničkách.

Zdroj: idnes.cz

V Česku tehdy florbal docela rozjel. Pak už zájem se zvětšil a i pro české velkoobchody. “Naše florbalové hokejky patří k nejprodávanějším,“ uvedl Větrovec. Základem úspěchu je podle něj flexibilita.

Zdroj: businessinfo.cz

Furt mají u sebe neskladněno tisíce holí, a to si obchody nemohou dovolit. Za rok dokážou vyrobit až 40 tisíc holí. Zaměstnanců je v společnosti včetně řidičů a IT odborníků je 15.

Zdroj: idnes.cz

Navíc mají i skvělou kvalitu. “Naše hole splňují podmínky, že se s nimi může hrát mistrovství světa,“ zaručil Jaroslav Větrovec. Ale jsou tam i té levnější pro začátečníky. Kvůli epidemii koronaviru na dva měsíce se výroba musela zastavit. A toto období i bez velkých primu zvládli docela dobře.

Zdroj: businessinfo.cz

Podnik po sobě předá paní Karáskové, která podle něj má všechny předpoklady firmu vést. Pan Jaroslav Větrovec má i dceru, ale ta mu uvedla, že ji takový podnik zcela nezajímá.

Zdroj: businessinfo.cz

„Táto, vůbec mě ty tvoje hokejky nezajímají a nechci s tím nic mít,“ řekla dcera, když měla pouhých 8 let.

Share