Dojemné loučení s 16letým fotbalistou: Celé Mexiko ho podporuje

V Mexiku zemřel 16letý fotbalista Alexandr Martínez, kterého údajně omylem zastřelil policista ve státě Oaxaca. Na pohřebu bylo několik set lidi. Sociální sítě vzbouřilo video loučení se spoluhráči z fotbalového týmu.

Zdroj: blesk.cz

16letý kluk miloval fotbal, a cely svůj život si chtěl věnovat tomu druhu sportu. Už nikdy nedostane přihrávku do běhu. Jenom obrazem o dřevěnou truhlu dal svůj poslední gól.

Zdroj: blesk.cz

Jeho kamarádi křičeli, jako na fotbalovém zápase. Po rozloučení moc zažít pohřeb a rakev šla do země se dvěma fotbalovými dresy. Kromě žlutého venkovního trička Psg měl modré a bílé pruhy Monterrey.

Zdroj: blesk.cz

Smrt chlapce v Mexiku budí velkou pozornost. Místní média říkají, že ho zastřelil policista, který ho s někým spletl. V Mexiku není to první případ smrti zaviněné policistou.

https://twitter.com/tvbus/status/1271228870935457793

Dnes je doba, kdy v celém světě konají demonstrace po smrti Afroameričana George Floyda, kterého zádušní policista v USA.

Zdroj: blesk.cz

“V našem státě Oaxace se bude zákon bez zaváhání na všechny, kdo jsou za Alexandrovou smrt zodpovědní,” řekla guvernér Oaxace Alejandro Murat.

Share