Dvacetiletá žena narozená bez rukou se naučila hrát na violoncello, jíst hůlkami a naplno žít

Inga Petri má 20 let. Od narození nemá horní končetiny a v Novosibirsku, kde se narodila, žila v sirotčinci. Rodiče cítili, že se o speciální dítě nemohou postarat. Přes těžký začátek života bylo štěstí na straně Ingy.

 

Zdroj: Instagram.com

 

 

Když jí bylo 2 a půl, byla adoptována párem z amerického státu Pensylvánie – Danielem a Jennifer Petri. Snažili se, aby malá Inga vyrostla jako sebevědomá a šťastná dívka. Rodina však bohužel nedokázala koupit ruční protézy včas.

 

Zdroj: Instagram.com

 

Skutečnost je taková, že každá stojí několik milionů korun. A v případě Ingy by to měly být zvláště obtížné, protože má své vlastní nervové zakončení pouze v oblasti límečků a ramen. K překvapení všech se však dívka naučila dokonale zvládnout žít i bez nich, pouze pomocí její nohou.

 

Zdroj: Instagram.com

 

Nejprve přišla na to, jak držet příbory nohama. Ale teď, když je dospělá dívka, může dělat téměř všechno: hrát na violoncello, psát na počítači, dělat si make-up a dokonce psát perem.

 

Zdroj: Instagram.com

 

Inga přiznává, že nyní, když má protézy, je sotva používá. Podle ní je pro ni mnohem snazší a pohodlnější vše dělat s nohama.

 

Zdroj: Instagram.com

 

Nyní dívka dostává vysokoškolské vzdělání ve státě Atlanta. Bude certifikovanou právničkou – od základní školy se věnuje aktivitám v oblasti lidských práv.

 

Zdroj: Instagram.com

 

Je také co nejotevřenější světu, takže dívka má mnoho přátel, dokonce i mladého muže. Plně přijímá Ingu a miluje ji takou, jaká je. Rodina Petri dlouho přemýšlela, zda stojí za to hledat Inginy biologické rodiče, kteří zůstali někde ve východní části Ruska.

 

Zdroj: Instagram.com

 

Sama dívka je opravdu nechce vidět, a dokonce ani vědět, kdo jsou. Věří, že její skutečná rodina je ve Spojených státech amerických. A jen s pěstounskými rodiči, kteří ji vychovali a vštěpovali svou lásku jeden k druhému, vidí sama sebe šťastnou.

 

Zdroj: Instagram.com

 

Share