Dvanáct geniálních triku pro čistý a útulný domov

№ 1: Čistý kartáč na vlasy

Pro ženy není tajemstvím, že na hřebenu se hromadí nečistoty a mastnoty, které je obtížné vyčistit. Existuje malé tajemství: rozložte pěnu na holení mezi zuby a nechte 10 minut. Pak jen opláchněte pod tekoucí vodou a překvapte výsledek snadno!

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 2: organizér pro plastové tašky

To je možná jeden z nejlepších, pohodlných a kompaktních způsobů, jak ukládat spoustu balíčků. Prázdnou plastovou lahvičku od mléka například předem umyjte, odstraňte cedulky a udělejte na povrch kruhu. Uvnitř umístěte plastové sáčky: nyní je vhodné je ukládat a chránit na jednom místě!

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 3: vaření vajec

Během vaření vajíčka pravidelně se praskají a bílkoviny vytékají ven. Abyste tomu zabránili, ponořte několik dřevěných párátků do vody s vejci a společně vařte. Tentokrát skořápka praskne!

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 4: mytí nádobí

Většinou se prodává v nepohodlném obalu, který je třeba neustále vzít a otočit, aby se čisticí prostředek nalil na houbu. To je samozřejmě nepohodlné, zvláště když potřebujete umýt horu nádobí. Vyřešte problém snadno a rychle tím, že vyměníte nepohodlný dávkovač za ten, který je třeba jen stlačit – může být převzat z tekutého mýdla, které skončilo, například!

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 5: kompaktní skladování věcí v kufru

V kufru, nebo v batohu – věci jsou nejlépe zkroucené do „rohlíku“, a ne tak, jak jsme zvyklí skládat věci ve skříni. Pak si můžete vzít víc věcí, navíc jsou všechny na očích – není třeba nic vytahovat „ze spodní řady“. A během dovolené rozbalovat kufr prostě k ničemu: otevřeli kurt a vzali správnou věc, pak jí jednoduše zkroutili a položili na místo!

 

 

 

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 6: čisté umyvadlo

S úkolem vrátit předchozí lesk umyvadlu, se skvěle poradí … zubní pasta! Vezměte trochu pasty a houbičkou a otřete povrch. Kromě čistoty, takový rychlý úklid také dá příjemnou vůni v koupelně!

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 7: nestandardní použití kondicionéru na prádlo

Poměrně málo kondicionéru na prádlo rozmíchejte s vodou v stříkací pistoli a rozstříkejte prostředek na povrch stolů, skříní atd. pak osušte hadrem. Tato metoda dokonale čistí a současně chrání povrchy před prachem po dlouhou dobu!

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 8: rychlé brambory

Malé tajemství pro hospodyně: Chcete-li rychle připravit brambory, jednoduše je oloupejte, nakrájejte, dejte do talíře, utáhněte horní část potravinovým plastem a vložte do mikrovlnné trouby po dobu 10 minut. Měkké brambory jsou připraveny!

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 9: lano na skříni

Tento trik je velmi užitečný pro rodiče s malými dětmi. Pokud máte regály s košíky, ve kterých je spousta věcí, je to, aby se koš nevypadl, když dítě chce něco dostat odtud. Tato metoda skvěle udrží koš nebo krabice co tam máte.

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 10: čistá pračka

Není žádným tajemstvím, že pračka musí být pravidelně vyčištěna od nečistot a plaku na stěnách bubnu a gumy. Rychleji a efektivněji se s tím vyrovnávají běžné tablety do myčky nádobí. Vložte 1-2 tablety do bubnu a zapněte práni na nejvyšší možnou teplotu. Tento postup by měl být prováděn preventivně 1 až 4 krát ročně, aby se zabránilo šíření plísní a zápachu.

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 11: zubní kartáček ve sklenici

Ve sklenici, ve které je zubní kartáček, se hromadí voda? Vyřešte tento malý problém bez námahy – přidejte hydrogelové kuličky do sklenice! Budou absorbovat přebytečnou vlhkost a nebude tam žádný nepříjemný zápach a šíření bakterií. Navíc to vypadá moc hezky! Ale určitě je třeba pravidelně měnit kuličky.

Zdroj: cz.pinterest.com

№ 12: melaminová houba a kožené povrchy

Pokud se na kožené pohovce nebo křesle objeví špína, odstraňte ji bez námahy pomoci melaminové houby. Předem však vyzkoušejte na malém neviditelném místě, abyste zhodnotili, jak se na kůži chová melaminová houba právě vaší značky.

Zdroj: cz.pinterest.com

Share