Německá zelená mládež tvrdí, že by měla policie být reformována: Navrhla odzbrojení mnoha policejních operací

Mládežnická německá organizace Zelených vyzvala k radikálnímu snížení pravomocí státních bezpečnostních sil.

Podle dokumentu, vydaného zástupcem Zelených, cílem organizace je v Německu vytvořit „osvobozenou společnost, která postupně překonává násilí a represi jako prostředek k řešení sociálních problémů“.

Zdroj: aussiedlerbote.de

Stejně jako zástupci americké policejní reformní kampaně, členové organizace Zelená mládež (v originále Grüne Jugend) tvrdí, že mnoho úkolů, které v současné době plní policie, mohou mnohem lépe vykonávat jiní odborníci, například sociální pracovníci nebo odborníci v oblasti duševního zdraví.

Tito odborníci by místo policie mohli pracovat s oběťmi domácího nebo sexuálního násilí, bezdomovci, uprchlíci nebo lidmi s drogovou závislostí.

Zdroj: rbc.ua

Mladí politici také vyzývali k odmítnutí zbraní během mnoha policejních operací, obhajovali zákaz strážníkům nosit standardní pepřový sprej a používat psů a koní během demonstrací.

Mezi požadavky patří celostátní implementace antidiskriminačního zákona, který Berlín schválil začátkem tohoto roku.

Nové pravidlo je namířeno proti policejní diskriminaci lidí na základě barvy pleti, pohlaví, náboženství nebo mentálního a fyzického postižení.

Zdroj: legaltechnique.org

Mluvčí Zelená mládež Georg Kurz označil plány za „první kroky k propojení policie s právním státem“.

Zelená mládež někdy používá provokace a nazývá některé policisty „zločinci v uniformě“, přičemž tvrdí, že při použití síly existuje „strukturální problém“.

Organizace říká, že „každý rok jsou tisíce případů policejní brutality, za které nikdo není zodpovědný“.

Zdroj: ua.korrespondent.com

Strana Svaz 90/ Zelení se ještě k dokumentu mládežnické organizace zatím staví nerozhodně:

„Je to nezávislá organizace s vlastním vedením a vlastními nápady,“ poznamenává tisková sekretářka strany Nicola Kabelová.

Share