Europoslanec Jiří Pospíšil se nakazil a skončil na JIP: Fakultní nemocnice v Motole omezuje počet operací

Europoslanec Jiří Pospíšil se nakazil koronavirem. Pozitivní výsledek testu se dozvěděl v sobotu, ale už ve čtvrtek skončil na jednotce intenzivní péče v Fakultní nemocnici v Motole. Má zápal plic a jeho stav se výrazně zhoršil. Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík ve čtvrtek také uvedl, že v Motole se sníží operační zákroky.

Jiří Pospíšil v sobotu oznámil, že se nakazil koronavirem, ve čtvrtek pak oznámil, že se jeho stav zhoršil. Skončil tedy v Fakultní nemocnici v Motole.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Bývalý předseda TOP 09 v sobotu prostřednictvím svého Twitteru oznámil, že jeho výsledek testu na koronavirus byl pozitivní. Politik se bál o zdraví druhých, doufal, že nikoho jiného nenakazil.

Podle informací, které byly ve čtvrtek 1. října aktualizované v 18 hodin na webu ministerstva zdravotnictví, bylo tehdy hospitalizováno 1028 lidí. Z toho 198 lidí je ve vážném stavu.

Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík sdělil, že počet operačních zákroků se sníží. Jde o operace, které nejsou naléhavé.

Zdroj: iROZHLAS.cz / Michaela Danelová

To bylo nutné udělat, protože se zvýšil počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem. Prostě některé operace budou přesunuty na jiný termín.

Ředitel nemocnice vysvětlil, že dalším důvodem bylo, že sestry, lékaři a další zdravotnický personál postupně přesouvají na covidovou jednotku.

Zdroj: YouTube / Český rozhlas Plus

Pokud by se počet hospitalizovaných s koronavirem nezvýšil, nestalo by se tak. Ujistil ale, že na tom nebude nic katastrofálního, podle něj by se počet operací neměl snížit o více než 20 procent.

V Motole je 2200 lůžek, to je poměrně velká kapacita. Nyní je tam 41 pacientů s koronavirem, 6 z nich je nyní na plicní ventilaci.

Zdroj: YouTube

Podle Miloslava Ludvíka není třeba se zbytečně bát koronaviru, ale zároveň není třeba tuto nemoc vnímat jako lehkou chřipku.

„Ve zdravém těle, zdravý duch. Lidé, kteří žijí normálně, kteří nepodléhají hysterii, na tom bývají nejlépe,“ řekl Miloslav Ludvík. Ti, kteří měli dobrou náladu, se nejlépe zotavili.

Share