Exministr Ludvík chce změnit přístup ke covid-19: nabízí zkrátit karanténu a nosit respirátory na pracovních místech

Bývalý ministr zdravotnictví Miloslav Ludvik je přesvědčen, že musíme začít brát koronavirus úplně jinak. Ředitel motolské nemocnice si myslí, že kvůli epidemii covid-19 či obyčejné chřipce v karanténě mohou skončit statisíce lidí, což neumožní normální fungování společnosti.

Navrhuje proto zkrátit dobu povinné karantény na 7 dní a povolit lidem pracovat v karanténě s použitím respirátorů FFP2.

Zdroj: blesk.cz

Exministr Ludvík říká, že sezonní karanténa v kombinaci s koronavirem mohou položit národní ekonomiku, pokud velký počet lidí půjde do karantény.

Miloslav Ludvik dodává, že nárůsty se budou zvyšovat a virus nikdy nezmizí. Proto se dle něho musíme k němu přizpůsobit a přistupovat zcela jiným způsobem.

Zdroj: aktualne.cz

U školáků to vidí tak, že do 15 let by se u dětí měřila pouze teplota. Pokud ji žák bude mít vyšší, zůstane doma. Ostatní by chodili na vyučování a nemuseli jít do karantény.

Zdroj: e15.cz

Vyučující by byli ve třídě v respirátoru třídy FFP2 a vyhnuli se zkoušení žáků u tabule.

Od začátku tohoto týdne začíná platit nová metodika, kterou vypracovala ministerstva a školství. Dle ní, škola bude uzavřená pouze v případě, že se nakazí nebo bude mít povinnou karanténu přes 30 % studentů a učitelů.

Zdroj: denik.cz

Pokud se nákaza bude vyskytovat ojediněle, bude nařízená karanténa nejbližšímu okolí pacienta.

Zdroj: denik.cz

O epidemii také promluvil i prezident Miloš Zeman. Varuje před panikou a plošnými opatřeními. Myslí si, že by se roušky měly nosit pouze v ohniscích nákazy.

Jinde my měly být dobrovolné.

Zdroj: domaci.ihned.cz

„A myslím si, že pokud se podaří uhasit podle semaforu ohniska nákazy, tak se to může postupně měnit a zlepšovat,“ řekl Zeman s tím, že pro něj jsou nejdůležitější počty zemřelých. To je prý údaj, který považuje za rozhodující.

Share