Exministr Prymula zveřejnil majetková přiznání po odchodu z funkce: uvedl v nich vše, co vlastní

Poté, co Roman Prymula byl odvolán z funkce ministra zdravotnictví musel odevzdat majetková přiznání, dle kterých vlastní auta, cenné papíry a nemovitosti.

Exministr v této souvislosti zveřejnil v registru, který provozuje Ministerstvo spravedlnosti dva dokumenty.

Zdroj: Youtube

První dokument politik musí odevzdat, když nastupuje do své funkce. V něm Prymula uvedl, že vlastní ihned několik nemovitostí.

Patří mu dva rodinné domy a dva byty. Jeden z nich se nachází v Praze. Část nemovitostí vlastní společně se svou manželkou.

Zdroj: Youtube

Kromě toho bývalý ministr uvedl, že je vlastníkem tří aut. Jedná se o BMW X6 v hodnotě 2 milionů korun, a dva „levnější“ vozy BMW 4 a Nissan GTR v ceně 900 tisíc korun.

Dále Romanu Prymulovi patří cenné papíry společností KB Vital Inves, České pojišťovny, Conseq a UniCredat Bank. Epidemiolog také uvedl, že nemá žádné dluhy.

Zdroj: Youtube

Druhý dokument politik odevzdal po odchodu ze vlády Andreje Babiše. Musel to udělat už po 39 dnech ve funkci.

Z ohledu na krátkou dobu strávenou ve funkci, druhé přiznání se téměř neliší od prvního. Jedinou je smlouvá s lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Zdroj: Youtube

Díky tomu se dá vyvodit, že si Prymula během působení na pozici ministra nic nepořídit, nepůjčil a neobdržel dat, který by musel v dokladech uvádět.

Po nástupu do funkce novináři však upřesňovali u Romana Prymula z jaké činnosti získal v minulém roce příjem ve výši 1 milionu korun. Exministr totiž uvedl, že se jedná o „jiný“ zdroj.

Zdroj: Youtube

Následně ale epidemiolog uvedl, že peníze získal díky investicím do solárního byznysu.

PSALI JSME: PRYMULA SE POPRVÉ OZVAL PO SVÉM ODCHODU Z RESORTU: EXMINISTR VARUJE PŘED TĚŽKÝM OBDOBÍM

Share