Farmář ztratil svůj snubní prsten na poli a nemohl ho najít: S pomocí ztráty však on a dva jeho kamarády se zbohatli

Během hledání snubního prstenu kamarády našli skutečný poklad. Muž ztratil svůj snubní prsten na poli a požádal o pomoc při hledání známých, ale i oni to nenašli, ale našli něco neuvěřitelného.

Zdroj: ukr.media

Náhodná ztráta farmáře ukázala lovcům pokladů cestu k jejich starému snu. Poklad je nyní vyndaný, ale stále roste jeho hodnota.

Lovci pokladů Paul Reynard a Michael Gwynn se rozhodli strávit svou dovolenou v Ballycastle v Severním Irsku a neměli v úmyslu hledat poklad. Ale jejich kamarád farmář se k nim obrátil o pomoc – ztratil svůj snubní prsten v poli a nemohl ho najít sám.

Zdroj: ukr.media

S pomocí hledače kovů Paul a Michael začali zkoumat místo, které jim farmář ukázal. Po dlouhou dobu nemohli přátelé nic najít, ale najednou detektor kovů Paul dal signál. Parťáci prohlédli trávu, ale nenašli v ní žádný prsten. Něco však bylo pod zemí.

Reynard vzal lopatu a nemusel kopat hluboko – bajonet rázem zasáhl kov.
Muž sáhl rukou do zemi a našel minci a okamžitě si uvědomil, že to bylo zlato. Ale to nebylo všechno, co bylo schované pod zemí.

Zdroj: ukr.media

„První věc, kterou jsem našel, bylo pět pencí, pak jsem vytáhl podkovu. Možná to byla moje šťastná podkova, protože pak jsem viděl další tři mince a okamžitě jsem si uvědomil, že je to poklad. Byl to úžasný pocit.“

Lovci pokladů vykopali celkem 84 zlatých mincí vydaných na počátku 16. století, z nichž část dosahuje pět tisíc liber. Odborníci z Ulsterova muzea v Belfastu v Severním Irsku původně stanovili cenu celého pokladu na 100 000 liber.

Zdroj: ukr.media

Přesnější posouzení bude trvat několik měsíců, ale hodnota pokladu se určitě nesníží.
Farmářský prsten nebyl dokonce nalezen, ale ten nebyl smutný – Paul a Michael s ním domluvili, že mu dají třetinu výtěžku z výnosu, protože podklad byl nalezený na jeho pozemku.

Poklad pro farmáře byl naprostým překvapením, protože pole kultivoval po dlouhou dobu a nikdy nenarazil na žádné cennosti.

Share