Firma dcery ministra zdravotnictví získala dotace na výrobu dezinfekce: Roman Prymula řekl, že když firma dostávala dotace, nebyl na ministerstvu

V srpnu získala firma Medimun dotaci ve výši 650 tisíc. Tato firma patřila dříve manželce ministra zdravotnictví Romana Prymuly Ruslaně Prymulové, a nyní patří jeho dceři Karolíně. Tento dotační program spravovalo ministerstvo průmyslu a obchodu.

Dotace 650 tisíc korun byla pro tuto firmu určena na nákup technologií k výrobě dezinfekce. Informoval o tom portál euro.cz.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Tyto dotace spravovalo ministerstvo průmyslu a obchodu, které vede ministr Karel Havlíček. Tyto peníze pomohou společnosti vyrábět dezinfekci, což zvýší její konkurenceschopnost.

Firma Medimun je na trhu málo známá. Vznikla v roce 2003, přičemž firma často měla ztráty. V roce 2019 měla tato společnost čistý zisk 1 tisíc korun při obratu 180 tisíc korun.

Zdroj: Profimedia

V roce 2020 však Medimun plánovala investovat více než 1 milion do výroby dezinfekčních prostředků.

Na svých oficiálních stránkách firma uvedla, že dezinfekční prostředky se vyrábějí především pro zdravotnická zařízení.

Novináři se rozhodli položit několik otázek ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi a jeho dceři Karolíně. Ptali se ho například, zda o dotacích věděl. Nikdo z nich však zatím nic neodpověděl.

Zdroj: YouTube / Ministerstvo zdravotnictví ČR

O dotacích však ministr zdravotnictví promluvil v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. Novináři se podle něj v poslední době začali hodně zajímat o život jeho rodiny.

„Ta dotace, pokud vím, byla přidělena někdy před tím, než jsem přišel zpátky na ministerstvo. Není příliš velkého rozsahu,“ řekl Roman Prymula.

Zdroj: Martin Veselý, MAFRA

Podle něj je nyní takových dotací mnoho. Ministr řekl, že když o to jeho dcera požádala, nebyl na ministerstvu.

Kromě toho měla jeho dcera Karolína další firmu Biovomed. Tato firma v letech 2013 až 2015 vydělala 75 milionů korun a právě v té době Karolína Prymulová studovala na vysoké škole v Tampě v USA.

Zdroj: Deník / Divíšek Martin

Tato firma se zabývala poskytováním poradenských služeb pro farmaceutické firmy. Čistý zisk společnosti v letech 2013 až 2015 činil zhruba 10 milionů korun.

Ve firmě Biovomed pracoval také Roman Prymula. Zároveň ho ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček odvolal z funkce ředitele fakulty.

Zdroj: YouTube / INFO CZ

Nyní existují údajně některé verze, které říkají, že právě kvůli své práci v této firmě Roman Prymula neměl bezpečnostní prověrku.

Share