Hejtman Martin Netolický vyzval ČSSD k odchodu z vlády: „V nynější krizi ale není šťastné prásknout dveřmi,“ řekl Zaorálek

Nečekané prohlášení učinil Pardubický hejtman Martin Netolický. Hejtman je členem ČSSD a vyzval stranu k odchodu z vlády. Martin Netolický se domnívá, že vláda přestala fungovat. Nelíbily se mu například změny daní, které ministři schválili. Místopředseda vlády Jan Hamáček a ministr kultury Lubomír Zaorálek ale tvrdí, že odchod z vlády není nyní vhodný.

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že v době epidemie koronaviru, kdy má kabinet řešit mnoho důležitých otázek, by odchod z vlády nebyl vhodný.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„V nynější krizi ale není šťastné prásknout dveřmi,“ řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek. Ministr říká, že hejtman je oprávněně znepokojen možnými změnami pro krajské rozpočty.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Martin Netolický na svých sociálních sítích zveřejnil výzvu k odchodu z vlády ČSSD. Řekl, že kroky premiéra byly populistické a že to skončí ekonomickou a společenskou krizí.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Hejtman se domnívá, že sociální demokraté jsou nyní nuceni plnit nedůstojnou roli, takže je třeba to dokončit. Dodal, že hnutí ANO může dál vládnout s jakoukoliv stranou.

„Nebudu možná populární, ale cítím elementární zodpovědnost vůči nám všem,“ řekl Martin Netolický. Hejtman kritizoval hnutí ANO, nelíbí se mu, že se pravidelně narušuje koaliční spolupráce.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Hejtman se vyjádřil i ke snížení daní. Podle něj kvůli tomu vznikne potřeba zeštíhlet veřejný sektor. Řekl, že pokud nyní stát nezačne velmi tvrdě šetřit, může naše země skončit jako některé jižní státy.

Pardubický kraj podle něj kvůli nižším daním nedostane zhruba 800 milionů korun ročně.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Poslanci sněmovny v noci ze čtvrtka na pátek schválili zrušení superhrubé mzdy a zvýšení slevy na poplatníka. To znamená, že příští rok bude daň 15 procent.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Nyní by tento zákon měl posoudit Senát a poté by ho musel podepsat prezident. Návrh podpořili poslanci ANO, KSČM, SPD a ODS a také Václav Klaus a Tereza Hyťhová.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Sociální demokraté s tím nesouhlasili. Ministr vnitra Jan Hamáček navrhl, aby se daň z platu nesnížila z 21 procent na 15 procent, ale na 19 procent.

Předseda ČSSD věří, že takové daně povedou k rozvratu veřejných financí. Podle něj kvůli tomu bude muset náš stát více půjčovat.

PSALI JSME: ZDRAVOTNÍ STAV OTCE MAROŠE KRAMÁRA SE ZHORŠIL: HEREC SKONČIL V NEMOCNICI

PŘIPOMÍNÁME: POSLANCI SI NA SCHŮZI ODHLASOVALI ZMRAZENÍ SVÝCH PLATŮ: NÁVRH PODPOŘILO 91 Z 92 PŘÍTOMNÝCH POSLANCŮ

Share