Herec Prachař skončil v kleci: zapojil se do akce proti klecovému chovu slepic

Mnoho známých osobností se chce zapojit do kampaně, která má za cíl zavřít klecové chovy slepic. Do klece se například nechali zavřít herec Jakub Prachař, zpěvák Ben Cristovao či herečky Hana Vagnerová a Barbora Mottlová.

Natočili i video, kterým chtějí upoutat poslance, aby svým hlasováním je podpořili.

Zdroj: idnes.cz

V červnu v kleci jsme také mohli vidět zpěváka Tomáše Kluse. Po prázdninách se akce obnovily.

Umělci ve videu říkají, že svoboda a volnost pohybu je základ. Rovněž chtějí, aby zvířata nemusela trpět a „skončilo tohle šílenství.

Zdroj: idnes.cz

Zpěváci a herci také vyzývají lidi, aby kontaktovali poslance, kteří budou o zákazu klecových chovů hlasovat.

Organizace OBRAZ připomíná, že pouze samotné lidé mohou slepicím pomoct. Zdůrazňují, že je potřeba protlačit zákaz klecových chovů.

Zdroj: idnes.cz

O tom budou právě jednat poslanci již 16. září. Kvůli tomu aktivisté chtějí politiky kontaktovat, aby zmáčkli to správné tlačítko.

Aktivisté proto v červnu rozjeli akci a na Malostranském náměstí v Praze postavili klec se sochami slepic v obří velikosti.

Zdroj: idnes.cz

Lidé dobrovolně tráví v kleci několik hodin a poté se střídají. Podobná akce se již konala v roce 2017 na podporu zrušení kožešinových farem.

Kampaň se opírá o podporu veřejnosti. Dle průzkumů 78 % Čechů je proti klecovému chovu slepic.

Zdroj: idnes.cz

Předseda spolku Marek Voršilek uvádí, že je hlasování je velice důležité, protože se za několik sekund rozhodne o osudu milionů zvířat.

Novela zákona však nezískala podporu zemědělského výboru ve Sněmovně.

Zdroj: idnes.cz

To překvapilo Piráta Jana Poštvara, který nerozumí, proč se poslanci za ANO postavili svému předsedovi, který zákaz podporuje.

Nakonec Voršilek řekl, že akce nekončí a ani přesunutí hlasování na podzim je nezastaví. Budou se pořád v kleci střídat a ukazovat, že klecový chov zvířat nepatří do moderního života.

Zdroj: idnes.cz

Share