Horký začátek týdne a mrazivý konec: Rekordně teplé pondělí z roku 1924 a -3 stupně v sobotu

Počasí v tomto týdnu bude velmi rozmanité. Tento týden budou teplotní rekordy, bude jasno a zataženo, mráz a mlhy. Pokud bude pondělí velmi teplé a teploty budou moci dosáhnout 20 stupňů, v dalších dnech týdne budou klesat k nule.

V pondělí bude sice oblačno, ale teploty přes den mohou dosáhnout až 20 stupňů. Takové počasí bude ovlivněno teplou frontou, která zůstala po hurikánu Zeta. Průměrná teplota v Česku přes den bude kolem 14 stupňů.

Zdroj: Blesk / TONDA TRAN

Pokud v pondělí teploty vzduchu překročí 17 stupňů Celsia, bude to nový rekord po roce 1924. I přes to pondělí bude zataženo, místy může pršet.

V úterý ráno bude polojasno, místy oblačno, místy můhou být mlhy. Od poledne ale začne přibývat oblačnosti, začne pršet.

Zdroj: Blesk.cz

Teploty v noci budou 7 až 11 stupňů a přes den 11 až 15 stupňů. Na východě země bude o něco tepleji, možná až 18 stupňů.

Ve středu bude oblačno, zataženo a deštivo. Místy ráno může být mlha. Teploty v noci budou 5 až 9 stupňů, přes den 6 až 12 stupňů.

Zdroj: Benjamin Liss, ČTK / AP

Oblačnost začne ubývat ve čtvrtek, bude polojasno. Opět mohou být mlhy. Teploty v noci klesnou na 3 až 7 stupňů, v západní části země může být -1 stupňů. Teploty přes den nepřekročí 9 stupňů Celsia.

V pátek bude také polojasno. Teploty v noci mohou klesnout až na -2 stupně, přes den mohou dosáhnout 7 až 11 stupňů, místy může být až 12 stupňů.

Zdroj: gettyimages

O víkendu bude také polojasno. Teploty se v noci budou pohybovat mezi -3 až 5 stupni Celsia. Teploty se přes den budou pohybovat mezi 5 až 12 stupni Celsia. Ráno mohou být mlhy.

Share