Ivan Bartoš si užívá otcovství: Předseda Pirátů mluvil o péči o dítě, volbě jména pro syna a současné práci v politice

Hlavní pirát České republiky Ivan Bartoš se letos 4. srpna poprvé stal otcem ve svých 40 letech. Jeho manželka Lydie Franka Bartošová porodila syna, kterého pojmenovali Bertram. Známý politik prozradil, co to pro něj je být otcem a jak se v této roli cítí.

Ivan Bartoš nepatří mezi lidi, kteří hodně mluví o svém soukromí. S předsedou Pirátů se dá mluvit hlavně o politice, protože to je nyní téměř celý jeho život.

Zdroj: Facebook

Přesto se ale trochu rozpovídal o tom pro eXtra.cz, jaký je to být otcem. První věc, kterou řekl, je, že je to pro něj všechno poprvé a nové.

Nyní se jeho život trochu změnil a přizpůsobuje se novým podmínkám. Teď už zbývá méně volného času, a tak se prý snaží svůj čas lépe organizovat.

Zdroj: blesk.cz

„S manželkou se u Bertíka střídáme, vstáváme k němu, přebalujeme. I když Lydie v míře větší, za což jí děkuju“ řekl Ivan Bartoš pro eXtra.cz.

Novináři se ho ptali, jestli něco studoval dopředu. Na to odpověděl, že teoreticky se více zabýval problematikou porodu, ale o péči o dítě nic nečetl.

Zdroj: Instagram

Prozradil také, že pozval přátele na nealkoholickou oslavu narození svého syna. Přišlo tam mnoho jeho přátel, kteří už mají děti a řekli mu mnoho užitečných rad.

Nyní se Ivan Bartoš stal pozornějším a zodpovědnějším. Koneckonců, nyní myslí nejen na svůj život a své zdraví, ale také na život a zdraví svého syna. To platí zejména v současné době.

Zdroj: Instagram

O svém vztahu se svou partnerkou řekl šéf českých Pirátů, že spolu teď hodně času věnují dítěti a snaží se jí pomáhat. Chápe, že je to pro ženu těžké, a proto se snaží být blízko.

Kromě jména Bertram uvažovali i o dalších jménech. Uvažovali například i nad jmény jako Vincent nebo Bartoloměj.

Zdroj: Instagram

Zatím nemohou jednoznačně říci, na koho z rodičů je dítě více podobné. Lydie Franka Bartošová říká, že Bertram má nos jako Ivan. Více si všímají, že je dostatečně velký.

Také předseda pirátů hovořil o tom, jak se nyní změnila jeho politická činnost po narození dítěte.

Zdroj: Facebook

„Trochu jsem si jen upravil program; jde jen o to si ho přeskládat“ řekl Ivan Bartoš. Část práce může dělat doma, na některých akcích nemusí být, takže dostane trochu volného času.

Zdroj: Facebook

„Pirátům se ale věnuju určitě nad rámec osmi hodin denně a krátký týden v porodnici byla v podstatě moje ‚letní dovolená“ dodal Ivan Bartoš.

PSALI JSME: Dalibor Janda je požádán, aby vrátil peníze na koncert, na kterém nebyl: „Opravdu neváhejte a žádejte vrácení peněz, na což máte plné právo“

Share