Ivana Christová slaví jubileum: „Za první honorář z Miss jsem si koupila rifle,“ přiznala první československá Miss

První Miss Československa Ivana Christová 10. srpna slaví své jubileum, je jí 50 let. Slovenská dívka se v roce 1989 stala první novodobou Miss Československa. Porota jednoznačně rozhodla, že právě ona je hodna prvního místa. U diváků byla tato situace nejednoznačná. Hlavním překvapením pro vítězku však byla hlavní cena, a to šicí stroj. Takové byly tehdy časy.

V roce 1970 v Československu přestaly pořádat soutěže krásy. V roce 1989 však byla tato tradice obnovena a první Miss Československa se stala Ivana Christová.

Zdroj: Instagram

Tato soutěž se stala jednou z nejprestižnějších v celé zemi a pomohla mladým dívkám uspět v budoucnu.

Například Ivana Christová se po vítězství stala modelkou, hrála ve filmech, věnovala se hudbě, stala se tváří kosmetické značky atd. Věnuje se také charitě.

Foto: Jiří Černohorský

Ivana se narodila ve městě Prešov, které leží na východním Slovensku, měla také bulharské kořeny. Během svého mládí zpívala v různých souborech.

Zdroj: Blesk / Pavel Machan / Czech News Center a.s.

Když už bylo finále soutěže, tak se v podstatě všichni členové poroty shodli, že vítězství si zaslouží Ivana Christová. Část diváků ale s porotou nesouhlasila.

Začali ji „vypískat“ v hale v Ostravě. Pro Ivanu to byl obrovský stres a rozpolcené pocity.

Zdroj: Instagram

Jedna z cen za vítězství byla velmi zvláštní. Organizátoři jí dali šicí stroj. Naštěstí ještě dostala svatební šaty a výlet do Japonska.

Zdroj: Instagram

Poté se ještě zúčastnila různých soutěží krásy. Ale za vlády komunistů se nikdo nemohl stát modelkou, taková profese prostě neexistovala. V té době snila o koupi automatické pračky, protože ji neměla.

Zdroj: profimedia.cz

„Všechno pak přišlo postupně, ale za první honorář z Miss jsem si koupila rifle“ přiznala se smíchem Ivana Christová pro Blesk.cz.

Zdroj: archiv Blesku

V modelingu se stala velmi úspěšnou. Po nějaké době už pracovala jako modelka ve Francii a v USA. Když se v roce 1994 vrátila domů na Slovensko, rozhodla se věnovat charitě.

Zdroj: archiv Blesku

V roce 1993 se vdala. Jejím manželem se stal podnikatel a producent vietnamsko-francouzského původu. V tomto manželství se jim narodila dcera Daniela, ale pár se přesto rozvedl.

Nyní spolu se svou dcerou podniká v kosmetickém byznysu. V poslední době se o ní mohou v médiích zmiňovat i kvůli tomu, že se její váha často mění. Může rychle přibírat a také rychle zhubnout.

Share