„Jak dosahují čistoty a krásy prádla v tureckých hotelech“: Rady skutečné pokojské

Mojí kamarádce je 50 let a rozhodla se každou sezónu jezdit pracovat do Turecka.

A zeptala jsem se jí tajemství čistého krásného ložního prádla, sněhobílých ručníků. Jak jsou udržovány tak krásné, protože návštěvníci je po sobě nechávají ve špatném stavu!

Zdroj: checkintime.ru

Moje přítelkyně neskrývala zámořská tajemství a tak mi dala několik rad:

1. První tajemství je důkladné třídění věcí. To je přísně sledováno v tureckých hotelech a speciální pracovník kontroluje, aby mezi bílého prádla nebylo barevného. To vyžaduje pozornost.

Po pravdě řečeno, „podařilo se“ mi pokazit hodně bílých věcí v naději, že krajkové kalhotky neztratí barvu, že bude chránit nízká teplota – bohužel, bílý odstín se mění k horšímu … Nyní jsem dala dva koše do koupelny a bílé a barevné prádlo je tříděné ještě před praním.

Zdroj: veseldom.com

2. Druhým tajemstvím je plnit pračku maximálně do dvou třetin. 70% je dost. Bílé věci potřebují místo, aby se namočily do roztoku pracího prášku a dobře se v něm otáčely. Je nemožné dosáhnout tohoto v plném bubnu.

Pokud naplníte buben méně než 70%, věci se budou rychleji opotřebovávat. Několik takových neopatrných praní – a můžete se rozloučit s prádlem.

3. Třetí pravidlo je důležité: nevyvářejte, vyvarujte se 90 °C. Tato teplota ničí tkáň. Prádlo se zhoršuje, poškozená vlákna začínají sbírat nečistoty. 60 °C je maximum, a to i přesto ne vždy.

Zdroj: amodes-work.com

4. Kondicionéry na změkčení prádla se v Turecku nepoužívají, ale používají se babské rady, díky kterým i dávají prádlo do pořádku: půl sklenice octa při každém máchání – a prádlo se ukáže být měkké. Zapomenuté způsoby fungují skvěle.

5. Páté pravidlo. Pro bělení prádlo perou přidáním sody a trochu bělidla. Toto stačí k tomu, aby věci znovu získaly svou přirozenou bělost, jako by byly nové. Všechny žluté skvrny zmizí a nevrátí se.

6. Speciální míčky na praní opravdu fungují. Jsou podobné těm tenisovým, dávají se přímo do bubnu.

Tyto jednoduché rady vám určitě pomohou.

Share