Jak gorila vychovává své prvorozené dítě: Velmi dojemné video

Zoo města Seattle Woodland Park Zoo se podílí na 111 ekologických programech zaměřených na obnovu populací vzácných zvířat. Mezi svěřenci patří i západní gorily, které patří k druhům na pokraji vyhynutí. V jejich přirozeném prostředí je stále méně lesů a stále více pytláků.

Zdroj: ukr.media

Naposledy se mládě západní plané gorily narodilo v Zoo v roce 2015 a nová radostná událost se stala 4.března 2020.

Dříve skupina samiček, které vstoupily do plodného věku, byl přidělen samec přezdívaný Kwame. Byl vybrán odborníky na základě genetických testů – některá z těchto samic by mohla porodit zdravé potomstvo.

Pro pokračování rodu byla vybrána jedenáctiletá Uzumma. Sama se narodila v Zoo a její matka ji obklopovala neuvěřitelnou úrovní péče. Biologové doufali, že Uzumma zdědila tento instinkt a svým chováním dá příklad svým sousedům.

Mládě přišlo na svět 4. března. Očekávání zaměstnanců Zoo se naplnilo: matka se o mládě odborně stará, aniž by ho pustila z ruky. Nyní jsou v samostatné místnosti, ale časem se Uzumma s novorozeným synem vrátí do skupiny goril, kde se ostatní samice budou podílet na jeho výchově.

Ekologové odhadují, že populace západních planých goril ve volné přírodě nepřesahuje 300 000 jedinců. V Woodland Park Zoo se během let realizace programu narodilo 14 západních planých goril.

Zdroj: instagramm.com

Share