„Jak pěstovat růži z řezané květiny“ : U této metody není zahradník nutný

Každý má rád kytice růží, ale je to smutné, když mizí. Každý chce prodloužit život květin. Ale ať děláte cokoli, hodina stále přichází, když musíte zahodit kytici …

Pozorní lidé si však mohou všimnout, že někdy růže v kytici dávají nové výhonky. Můžete využít této úžasné vlastnosti květin a ozdobit svůj domov úžasnými růžemi v květináči.

Potěší vás a vaše blízké po dlouhou dobu, a přesto – učinit takový úspěšný interiér není vůbec obtížné. I když jste se nikdy nezabývali domácími rostlinami, uspějete!

.

JAK PĚSTOVAT MLADOU ROSTLINU

1.Když kytice téměř úplně zmizí, odřízněte řízky. Každý by měl mít alespoň tři. Vezměte střední část stonku růže, o velikosti 10-15 cm, na řízky.

.

2.Proveďte ostrým nožem šikmý řez pod internodou, ustupující 5 cm. Pokud jsou na rukojeti listy, spodní je zcela, horní polovina.

3.Nyní malé rostliny potřebují pomoc. Užívejte lék ke zlepšení zakořenění rostlin (například Kornevin nebo Heteroauxin), zředěte podle pokynů. Umístěte řízky do tohoto zázračného řešení na 12–14 hodin.

4.Nyní můžete zasadit řízky do země! Vytvořte nepříliš velký hrnec volné země. Dřík by měl být zasazen pod úhlem, země kolem něj by měla být lehce stlačena.

.

5.Naplňte stopku dobře a zabalte ji nahoře do plastového sáčku. Uvnitř obalu se vytvoří příznivá mikroklima, což přispěje ke zakořenění rostliny.

.

6.Postřikujte svou výsadbu třikrát denně, přičemž půdu udržujte vždy mírně vlhkou.

To je vše! Nyní stačí počkat, až se řízky zakořenějí a kvetou nádherně.

Nedokážete si ani představit, jak velkou radost vám přinese květina pěstovaná! Potěšení je nepopsatelné. Můžete také dát takovou krásu někomu, a pro zdobení jakékoli místnosti je to vhodná volba.

.

Aby byl dům pohodlnější, potřebujete jen velmi malé úsilí.

Pokud se vám tento článek o pěstování růží líbi, řekněte o tom svým přátelům.

Share