Jak se liší rodinný život v různých zemích světa

Vytvoření rodiny je jedním z nejdůležitějších kroků v životě dospělého a každá kultura má určité tradice, a očekávaní, jak by mela taková rodina vypadat. Navíc nejen kultura, ale také každodenní život, mentalita nebo ekonomická situace mohou představovat své vlastní charakteristiky.

 

Zdroj: Freepik.com

 

V různých zemích se proto různé rysy liší nejen v uspořádání rodinného života, ale i flirtování může vypadat jinak. Rozhodli jsme se shromáždit ty nejzajímavější rozdíly z různých částí světa.

 

Zdroj: Kubnews.ru

 

Německo

V Německu žijí páry spolu velmi dlouho, než formálně uzavřou manželství. A mnozí se k tomuto kroku ani nedostanou, jen spolu žijí. Tyto páry mají také děti a absence péče od rodičů jim nedělá méně štěstí.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Němci si obvykle vyberou partnera ze svého sociálního kruhu. Muž může pozvat dívku, která ho zajímá, do kina nebo do divadla, a nebude to považováno za romantické rande, jen krok k lepšímu poznání. Němci se vždy snaží být ve vztazích křišťálově čistí, což je dobré i špatné zároveň.

 

Japonsko

Japonci dávají přednost randění na sociálních sítích a dalších službách, i když někteří jsou k tomu stále skeptičtí. Pokud jde o svatbu, pak se jedná nejčastěji o společný výlet na matriku. Večírky jsou vzácné.

 

Zdroj: Bigpicture.ru

 

Mnohem zajímavější je hnutí zvané „Sotsukon“. Blíže k odchodu do důchodu začíná mnoho párů žít odděleně, ale ne proto, že láska ustupuje, ale naopak. Dávají svému partnerovi šanci dělat co si jeho / její srdce přeje, zatímco existuje taková příležitost. A podle mnoha si v takovém vztahu začnete více vážit svého manžela, nebo manželku.

 

Itálie

Italové, stejně jako Němci, se dlouho neožení. Ale tam je to kvůli dvěma faktorům: zaprvé, dětství v Itálii trvá až 30 let, žít například v 28 letech v rodičovském domě není hanebné. A za druhé, často před svatbou pár čeká, až se jejich celková finanční situace stabilizuje a jejich mladá rodina přestane žít v nouzi.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Nyní, když je v mladé rodině vše podle jejích měřítek a standardů. Manželka je chovatelkou domácnosti a jedinou hospodyní v kuchyni a manžel je živitelem rodiny. I když italští muži většinou milují a umí vařit, vstup do kuchyně je jim málokdy povolen.

 

Finsko

Mezi Finy není zvykem, aby iniciativu ve vztahu převzal pouze muž. Věří, že oba mají navzájem co nabídnout, a proto by oba měli podniknout určité kroky. Ti, kteří raději čekají na první krok svého partnera, se nazývají Perässä vedettävä – adjektivum, které znamená něco, co se táhne jako přívěs za autem.

 

Zdroj: Pinterest.com

 

Svatba jistě proběhne v kostele, nevěsta vyjde na vybranou hudbu a pak se vše promění ne na hostinu, ale na obyčejná shromáždění v obývacím pokoji. Ovlivněn finským zdrženlivým temperamentem.

 

Francie

Obvykle se předpokládá, že partner je zároveň nejlepším přítelem, kterému důvěřujete se všemi svými tajemstvími. Ale s Francouzi je všechno jinak, partner je partner a přítel je přítel. Francouzské páry proto často mají různé přátele, které tráví svůj volný čas odděleně a svá tajemství si nechávají pro sebe.

 

Rovněž se věří, že francouzští muži jsou mnohem více vnímaví k módě než muži z jiných zemí. A někdy i více žen. Proto je dobře oblečený muž běžným jevem, může také dát své vlastní ženě několik módních tipů.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Navzdory všem rozdílům jsme však všichni lidé a všichni máme své vztahy založené na lásce a vzájemném respektu. Není to nakonec ta nejdůležitější věc?

 

Share