Jak svépomocně osvěžit a dezinfikovat toaletu

Většina lidí má nejméně oblíbené čisticí a domácí práce, kterým se často chce vyhnout. Mytí toalety není příjemná činnost, ale přesto se bez ní v životě člověk neobejde.

 

Zdroj: Thespruce.com

 

Výrobky, které udržují toaletu svěží, jsou drahé a rychle dojdou. Proto v tomto článku nabízíme dostupnější alternativy mytí které jsou nejméně stejně účinné jako běžný způsob.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

Naše užitečné tipy vám pomohou snáze, lépe a rychleji čistit nejobtížnější přístupné rohy záchodové mísy, a přitom ušetřit spoustu peněz, energie a nervů.

 

Zdroj: Gaidi.ru

 

Čisticí prostředek na toaletní mísy

1.      Jak osvěžit záchodovou mísu na dobu 3 měsíců za 5 minut

Splachovací nádrž obyčejné záchodové mísy skrývá mnoho tajemství. Nezodpovědní občané v ní často skrývají peníze a cenné předměty, ale kdo musel někdy skrýt zubní pastu v toaletní nádrži?

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

Mnozí budou překvapeni a nebudou chápat, proč to udělat. No ukázalo se, že zubní pasta pomáhá odstraňovat plak, rez, dezinfikovat povrch toalety a zbavit se nepříjemných pachů.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

Vyberte si nejlevnější zubní pastu s nejoriginálnější vůni. Pak je třeba udělat co nejvíce otvorů do obalu a vložit ho do nádrže. Nyní se každým spláchnutím odtok osvěží a dokonce trochu dezinfikuje toaletu. Je lepší udělat menší otvory, pak jedna pasta vydrží 2-3 měsíce.

 

Zdroj: Seldom.news

 

2.      Jak odstranit starý vodní kámen

Pokud je záchod poměrně starý, pravděpodobně se pod okrajem vyvine rez, vodní nebo močový kámen. Taková „dekorace“ může poškodit instalatérské práce a nevypadá příliš reprezentativně.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

V mnoha radách začíná čištění toaletní mísy nanesením čisticího prostředku na zvláště znečištěná místa a ponecháním na chvíli pro nejlepší akci. Čisticí kapalina však často stéká po stěnách toalety, aniž by dlouho setrvala na svém povrchu.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

Tato jednoduchá metoda pomůže prodloužit účinek čisticího prostředku na povrch toalety. Budete potřebovat několik kusů toaletního papíru. Přeložte jej na polovinu a položte jej na problémové oblasti.

 

Zdroj: Farmarik.cz

 

Poté papír navlhčete jakýmkoli čisticím prostředkem dle vašeho výběru (směs peroxidu vodíku a amoniaku, rozpouštěče rzi, roztok kyseliny citronové) a nechte jej několik hodin pracovat, nebo nejlépe přes noc. Poté vyjměte veškerý toaletní papír a začněte čistit stejným roztokem. Nejodolnější nečistoty odejdou beze stopy.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

3.      Jak čistit nejobtížnější přístupné rohy záchodu

Nemusíte utrácet peníze za nákup speciálních čisticích prostředků na toalety. Pravděpodobně již máte náležitosti pro výrobu takového prostředku ve vaší kuchyni.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

Smíchejte sklenici jedlé sody, čtvrtinu šálku kyseliny citronové, pár kapek oblíbeného éterického oleje a lžíci prostředku na nádobí. Tuto směs lze použít k výrobě speciálních „bomb“ pro čištění záchodové mísy.

 

Zdroj: Antirukodelie.ru

 

Výslednou hmotu nalijte do formy na led, pak je potřeba ji nechat ztuhnout po dobu 4 hodin. Chcete-li vyčistit záchod, vložte jednu záchodovou kostku do záchodu, počkejte, až se rozpustí, a poté stačí otřít stěny kartáčem.

 

Zdroj: Antirukodelie.ru

 

Šumivé tablety pro toaletu vám umožní vyrovnat se se dvěma úkoly najednou: zaprvé dobře čistí toaletu a za druhé fungují jako osvěžovač vzduchu. Aby byly účinné, nebude to trvat déle než 10-15 minut a mohou být uloženy velmi dlouhou dobu.

 

Zdroj: Meclean.ru

 

4.      Co dělat, když nefunguje splachování

Vypnutá voda nebo vypouštění nádrže v záchodové misce nefunguje, a „již neexistuje žádná síla“ Je to v pořádku, existuje cesta ven! Umístěte velký odpadní pytel o objemu 100 litrů na záchod a vložte do něj další menší vak (50 litrů). Nasypte do ní granulovanou podestýlku pro kočky.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

Nyní můžete toaletu bez problémů používat. Poté přidejte ještě jednu část výplně, vyjměte vak a zlikvidujte.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

Všechno je geniálně jednoduché. Naše užitečné tipy vám umožní najít cestu z nejnepříjemnějších každodenních situací za nejnižší cenu a udrží vaši toaletu bezvadně čistou bez dalšího úsilí.

Share