Dobré tipy pro domácnost: Jak vrátit bílým věcem čerstvý vzhled

Dnes vám řekneme, jak jemně bělit bílé věci a nepoškozovat je. Tyto prostředky jsou mnohem levnější než práškové prostředky z odchodu. Také jsou zcela bezpečné pro tělo. Proto jsme vybrali několik možností, pomocí kterých můžete zlepšit vzhled vašeho oblečení.

Zdroj: poshepky.com

Bělení peroxidu vodíku

Chcete-li bělit staré prádlo, budete potřebovat docela obvyklé věci – peroxid vodíku. Zde je návod, jak bělit věci pomocí peroxidu vodíku, pokud jsou vyrobeny z přírodních tkanin: 50 ml peroxidu tří procent přidat do nádoby s 2 litry teplé vody. Namočte do tohoto roztoku prádlo po dobu jedné hodiny.

Poté by se věci měly vyprat ručně, nebo v pračce na standardním programu.

Peroxid bude spasení od skvrn na bavlně: musíte skvrnu namočit roztokem peroxidu a nechat 10 minut působit a poté ji ručně umýt mýdlem.

Zdroj: poshepky.com

Bělení pomocí jedlé sody

Je třeba rozpustit 6 lžící soda v 5 litrech vody. Zde musíte přidat další 1 lžíce amoniaku. Vložte bílé věci do roztoku na několik hodin a pak je vyperte v pračce.

Zdroj: poshepky.com

Bělte šedé věci

Kupte si prášek kyseliny borité v lékárně. Ona proniká hluboko do tkaniny a účinně odstraňuje staré skvrny.

– 20 g kyseliny borité

– 10 litrů vody

20 g kyseliny borité (jedná se o dva sáčky po 10 g) v 10 litrech vody. Rozpusťte prášek a namočte špinavé věci po dobu 2 hodin. Poté je vyperte obvyklým způsobem.

Aspirin

Tablety aspirinu používejte nejen pro bolesti hlavy, ale také jako bělicí prostředek. Kyselina acetylsalicylová proniká hluboko do tkání a odstraňuje šedý odstín a žluté skvrny. Musíte rozpustit 5 tablet aspirinu ve vodě a dát tam věci. Pak vyperte věci obvyklým způsobem.

Zdroj: poshepky.com

Hořčičný prášek také je velmi dobrý k odstranění skvrn

Málokdo ví, že obyčejný hořčičný prášek lze použít k odstranění mastných skvrn z oděvů, ale také z utěrky a ubrusů.

Přidejte jeden sáček hořčičného prášku do 5 litrů horké vody a nechte věci v roztoku po dobu 3 hodin. Poté normálně vyperte věci.

Zdroj: poshepky.com

Zde je několik jednoduchých receptů, které vám pomohou vrátit vaše věci do sněhově bílé barvy a neuvěřitelné svěžesti.

Jak bělíte bílé věci vy?

Share