Jak vyčistit žehličku : Budete překvapeni, ale za to nemusíte kupovat speciální tužky nebo směsi

Nespěchejte, abyste své žehlička vyhodili jen proto, že nevyrovnává pomačkané šaty tak profesionálně jako dříve, nebo proto, že na jeho podešvi se vytvořila podešev ze syntetických materiálů nebo plastu.

Musíte jen přijít na to, jak vyčistit žehličku. Budete překvapeni, ale za to nemusíte kupovat speciální tužky nebo směsi. Stačí v kuchyni vzít několik běžných produktů.

.

Jednou z charakteristik každého druhého moderního spotřebiče je funkce samočištění. Je nutné stisknout tlačítko, aby se spodina údajně úplně odstranila sama.

Faktem však je, že ve většině případů je tento přístup neúčinný. Proto jsme se rozhodli vám sdělit, jak a jak vyčistit žehličku od popálenin i od vodního kamene.

.

Proč to udělat? Normální voda vede k tvorbě plaku. Potom nahnědlá tekutina uvolněná ze žehlička špiní oblečení a kazí je. Jak tedy čistit železo z vodního kamene?

Kombinujte vodu a stolní ocet ve stejných objemech. Nalijte tekutinu do žehličky, umístěte zařízení ve svislé poloze a poté jej pouze zapněte. Nechte to tak 10 minut.

Zařízení se tucetkrát zapne a vypne. Pak z ní uvolněte páru do nádoby. Poté doplňte běžnou destilovanou vodu a postup opakujte.

Sáček kseliny citronové rozpusťte ve sklenici teplé vody. Nyní jen opakujte postup, jak je tomu u výše uvedeného řešení.

.

Nahoře naplňte nádrž šumivou minerální vodou. Opakujte výše popsaný krok.

.

Abyste předešli dalším problémům , doporučujeme naplnit nádrž filtrovanou nebo převařenou vodou. Pro prevenci opakujte jednu z akcí jednou za dva týdny.

Jak čistit žehličku venku

Spojte sodu a ocet do husté kaše Výslednou hmotu naneste na podrážku nástroje a poté ji otřete čistým hadříkem.

Jak rychle čistit žehličku venku? Zmáčkněte malou bílou zubní pastu na vyhřívanou podrážku. Otřete.

Voda se smíchá s octem ve stejných objemech. Zapněte zařízení a nastavte minimální výkon. Všechny bavlněné tampony navlhčené roztokem otřete.

Nalijte sůl na fólii. Zapněte zařízení a nastavte minimální výkon. Soli vyžehlte, dokud není povrch čistý.

Jak čistit teflonový povlak? Zapněte žehličku a nastavte minimální výkon.

Mýdlo jeho podešev a otřete jej do sucha čistým hadrem.

Jak vyčistit žehličku od popálení? Pokud částice spálené látky zůstanou na kovovém povrchu, navlhčete hadřík acetonem a otřete povrch a zbavte se takových kontaminantů.

Aby se prodloužila životnost žehlička a aby se zlepšil účinek jeho používání, pravidelně otírejte podrážku zařízení měkkou houbou navlhčenou mýdlovou vodou. Je také důležité použít vhodnou teplotu pro různé typy tkanin.

Takže žehlička shořel. Jak to čistit doma? Nyní si okamžitě uvědomujete několik vynikajících metod pro vnitřní a vnější čištění takového zařízení.

Využijte pro dobro a sdílejte svá vlastní tajemství péče o takovou techniku .

Share