Jak vypadá dívka, která stárne osmkrát rychleji než běžní lidé

Mládí je pomíjivé. Zvláště pokud jde o lidi trpící progerií jako obyvatelka Columbusu jménem Tiffany.

Předpokládá se, že Tiffany Wedekindová je jediná, která se s tak vzácnou nemocí dožila až 43 let.

Zdroj: woman.ru

Lidé s touto genetickou poruchou obvykle mají velmi krátký život. Problém spočívá v tom, že nemoc vyvolává stárnutí nejen kůže, ale i všech vnitřních orgánů – 8krát rychleji než u běžných lidí.

Odborníci si jsou jisti, že to, že se Tiffany dožila tohoto věku, je opravdový zázrak. Žena věří, že jí v tom pomohla jóga, kterou cvičí každý den.

Zdroj: woman.ru

Tiffany přiznává, že žije zcela obyčejný život, kromě toho, že se snaží užívat si každý den.

Případ ženy, i když je vzácný, ale není jedinečný. Její vlastní bratr Čad také trpěl progerií. Zemřel ve 39 letech, což je také považováno za dobrý výsledek s takovou diagnózou.

Zdroj: woman.ru

Dnes je na světě pouze 179 lidí trpící tuto nemoc. Tiffany je „nejstarší“ z nyní zijících, a také „nejstarší“ v historii.

Tiffany řekla, že progerie jí byla diagnostikována ve věku 20 let, předtím žila v naprosté nevědomosti. Ona i její bratr zdědili tuto genovou mutaci od své matky.

Zdroj: woman.ru

Příběh Tiffany a Čada je jedinečný v tom, že se nemoc obvykle projevuje ve věku dvou nebo tří let a bratr a sestra se o ní dozvěděli mnohem později.

Na tuto nemoc dosud neexistuje žádný lék. Lékaři jen nabízejí pacientům žít normální život.

Zdroj: woman.ru

Tiffany je vždy velmi aktivní: jezdí na kole, cvičí jógu a hodně chodí. Nemoc jí nezabránila ani vdát se – žila osm let ve šťastném manželství.

Tiffany Wedekindová vtipkuje, že je velmi „šťastnou“ lékařskou anomálií a žije úžasný život. Navzdory všemu.

Zdroj: woman.ru

Zdroj: woman.ru

Zdroj: woman.ru

Share