Jak vypadala v mládí herečka, která si zahrála stárnoucí Rose ve filmu Titanic

Film Titanic z roku 1997 od režiséra Jamese Camerona se stal kultovní a najednou získal až 11 nominací na Oscara. A herci hlavních rolí se v okamžiku změnili na superhvězdy.

Jak se stalo, že se herečka Gloria Stuartová, která si zahrála stárnoucí Rose, vrátila do kina v 65 letech a okamžitě se stala slavnou?

Zdroj: femmie.ru

Gloria Frances Stuartová se narodila 4. července 1910 v rodině právníka a ženy v domácnosti. Když bylo Glorii 9 let, její otec náhle zemřel a pak matka se znovu vdala.

Zdroj: kulturologia.ru

Podle vzpomínek herečky se nevlastnímu otci z nějakého důvodu nelíbilo, že se nevlastní dcera zajímala o divadlo a snažil se ze všech sil zabránit její vášni. Z tohoto důvodu mezi ním a Glorií často vznikaly skandály.

Zdroj: kulturologia.ru

Proto dívka sotva dokončila střední školu, utekla z domova a šla na Kalifornskou univerzitu na katedru filozofie a dramatu. Budoucí filmová herečka zde nadále hrála v divadle a psala články pro literární časopisy.

Zdroj: femmie.ru

Poprvé ve filmu se Gloria objevila v roce 1932, když jí bylo 22 let.

Začátek se ukázal jako docela dobrý a dívka byla pozvána na další filmy – The Old Dark House, The Kiss Before the Mirror, The Invisible Man.

Zdroj: kulturologia.ru

V polovině 30. let byla Gloria již považována za jednu z nejperspektivnějších hereček. Ale hrála jen vedlejší a epizodní role, což Glorii velmi uráželo.

Zdroj: femmie.ru

Proto Gloria se rozhodla ukončit kariéru a věnovat se své rodině. V té době už byla podruhé vdaná.

Poprvé se dívka vdala v roce 1930, ale o dva roky později se pár rozešel.

Zdroj: kulturologia.ru

Se svým druhým manželem, scenáristou Arthurem Sheekmanem, se herečka seznámila v roce 1933 při natáčení filmu Roman Scandals. V červnu 1935 se jim narodila dcera Sylvia. Toto manželství bylo mimořádně úspěšné – pár žil spolu téměř 45 let až do smrti muže v lednu 1978.

Zdroj: kino24.su

Stuartová se rozhodla vrátit do kina až v roce 1975, po více než třiceti letech. Její druhým debutem byl film In the Glitter Palace. Poté si hrála v dalších filmů a nedokázala si ani představit, že brzy jí osud dá tu nejhvězdnější roli.

V roce 1996 Glorii 20th Century Studios nabídli hrát … „ženský hlas, který si po telefonu žádá o film o potopení Titanicu. Herečka souhlasila.

Ale 9. července 1996, pět dní po 86. narozeninách Glorie, jí zavolal James Cameron s návrhem: „Chtěla byste si zahrát Rose ve stáří?“

Zdroj: kulturologia.ru

Přesto si herečka stěží představovala, jaká sláva na ni dopadne po premiéře filmu Titanic. Role stárnoucí Rose si vysloužila nominace na Zlatý glóbus a Oscara, a stala se tak nejstarší herečkou, která kdy na tuto cenu byla nominována.

V roce 1998 hvězda herečky Glorie Stuartové se objevila na hollywoodském chodníku slávy.

Zdroj: kulturologia.ru

Ale i když se ve 87 letech stala superhvězdou, Gloria nadále hrála ve filmech.

Zemřela ve sto letech na rakovinu plic.

Zdroj: kulturologia.ru

Share