Jaké stromy ukryjí zahradu před nesvědomitými sousedovými pohledy. Odborné rady

Jaké stromy zasadit podél plotu k ohraničení svého pozemku od sousedů – táto otázka zajímá mnoho majitelů soukromých domů.

Zelený plot podél pozemku je někdy nutností, protože z nějakého důvodu se chcete izolovat od svých sousedů. Můžete samozřejmě vybudovat hluchý vysoký kamenný plot, ale obvykle tato metoda vyžaduje značné investice. Tento problém se ale dá vyřešit pomocí krajinářství. Výsadba podél hranice by však neměla porušovat zákon a celkovou harmonii designu pozemku a měla by být pečlivě naplánovaná.

Zdroj: pinterest.ca

CO JE POTŘEBA ZVÁŽIT PŘED VÝSADBOU STROMŮ PODÉL PLOTU

Před výběrem stromů nebo rostlin, které porostou podél plotu, je třeba zvážit, jaká oblast pozemku bude upravena. Stromy budou vysazeny na stinné nebo slunné straně? Jaká je předpokládaná výška keřů nebo stromů? Pokud rostliny vyžadují zvláštní péči, může být lepší zvolit nenáročný druh. Je také nutné vzít v úvahu zvláštnosti místního klimatu a půdy, ve které budou vysazeny rostliny. Je-li místo menší velikosti, nemí cenu vysazovat na něm masivní stromy.

V tomto případě lze keře kombinovat s květinami. Můžete zasadit jalovec nebo túji, můžete použít i jiné jehličnany. Vzhledem k tomu, že jsou silné a dost vysoké, sousedé vás vůbec neuvidí.

Zdroj: best-stroy.ru

Chcete-li tento problém vyřešit – zasaďte podél plotu bujně a rychle rostoucí rostliny. Dá se také za tímto účelem použít květiny, které kvetou v různých ročních obdobích a budou skutečnou ozdobou zahrady. Takové květiny by měly být zasazeny mezi stromy nebo keře.

Při vytváření „zelené hranice“ mezi pozemky je nutné také věnovat pozornost stavu samotného plotu – je potřeba ho nejprve napravit, vymalovat nebo dokonce i nahradit jiným. Květiny podél plotu lze uspořádat buď ve složitých kompozicích anebo i do jednoduchých záhonů.

JAKÉ STROMY A KEŘE MOHOU SLOUŽIT JAKO ŽIVÝ PLOT

Keře se mohou stát spolehlivým plotem mezi sousedy a zakrýt nezvhledný plot. Mnoho keřů nevyžaduje zvláštní péči a nebudou se moc rozrůstat. Lze zasadit dřín – je to docela bujně rostoucí a nenáročná rostlina, snadno se stříhá do jakéhokoli tvaru. Bez nebo jasmín jsou taktéž dobré a mějte na paměti, že dodávají opojnou vůni. Poblíž plotu je lepší zasadit rakytník – rozrůstá se velmi dobře.

Zdroj: dacha.helpZ keřů můžete zasadit dřišťál. Tato rostlina se vyznačuje svým estetickým vzhledem. Lze také zasadit vánoční stromky – tyto určitě ukryjí pozemek před sousedy. Modré smrky budou vypadat obzvlášt´ krásně. Podél plotu se dá zasadit ovocné stromy: třešeň, višeň, jabloň, hrušku, švestku, moruši, meruňku. Zvlášť aktivně se rozrůstá moruše, určitě schová váš dvůr před sousedy.

Zdroj: myproplants.com

Z keřů můžete vysadit dřín, je docela nenáročný, příčemž z jeho plodů se dá uvařit velice dobré džemy a kompoty. Můžete také zasadit kalinu nebo arónii, bude z toho vynikající zelený plot. Zimostráz se také může stát dobrým živým plotem – jedná se o keř, který lze snadno ostříhat do libovolného tvaru. Vyjde z toho nádherný plot. A co je nejdůležitější – vyrůstá docela vysoký.

OD SOUSEDŮ SE DÁ ODDĚLIT SPIREOU, HLOHEM NEBO BEZEM

Zdroj: yandex.ru

Ozdobou a zároveň i plotem pozemku může stát spirea. Její soukvětí může mít nejrůznější barvy – od bílé po fialovou. Tento keř je ideální pro živý plot. Spirea roste rychle a už během pár měsíců se může přeměnit na živý plot. Táto rostlina však potřebuje péči, musí být vždy pečlivě a správně ostříhána.

Ze stromů lze zasadit hloh – tento strom se pokrývá červenými bobulemi a vypadá velmi působivě. Kvete jemně bílými květenstvími. Z keřů se dá zasadit bez. Hloh a bez rostou rychle, takže brzy sebou překrýjí plot, a před nimi můžete zasadit nízké keře nebo jiné rostliny – a poté získáte velmi zajímavou kompozici.

Můžete přistupovat k otázce terénní úpravy z hlediska užitečnosti – zde je nejlepší možností výsadba podél plotu bobulovitých keř jako je psí růže, angrešt, rybíz, malina. Jsou krásné a mají chutné plody. Kromě toho když se významně rozrostou budou chránit pozemek před pohledy sousedů.

JAKÉ STROMY POUŽIT PRO VYTVOŘENÍ ŽIVÉHO PLOTU

Zdroj: budgetdumpster.com

Velmi často majitele soukromých pozemků sází na své zahradě ovocné stromy, které pak slouží jako plot a také přinášejí úrodu. Například podél plotu můžete zasadit ořech nebo broskev. Dá se použít i jiné ovocné stromy. Z keřů můžete zasadit čínské třešně. Roste rázně a dává velmi chutné a užitkové plody, její bobule mají dost výraznou chuť. Má světle růžový květ, což vytváří docela malebný obraz proti modré obloze.V poslední době na chatách jsou také populární takové okrasné stromy jako je lípa, bříza, vrba, kaštan a javor.

Zdroj: lovethegarden.com

Share