Jan Hrušínský se vyjádřil k příspěvku ve výši 5 tisíc korun: „Dárku už se asi nedožijeme,“ řekl herec

Když v Česku vypukla pandemie koronaviru, byl herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský velmi nespokojený s opatřeními, která vláda zavedla. Pro jeho divadlo to byla opravdová katastrofa. Začali ho ale kritizovat a poté se omluvil. Rozhodně však nepatří mezi klidné lidi a tentokrát se vyjádřil k jednorázovému příspěvku pro důchodce.

Vláda připravila zákon, který by měl vstoupit v platnost na začátku prosince. Podle tohoto zákona musí všichni důchodci pobrat jednorázový příspěvek ve výši 5 tisíc korun.

Zdroj: ČTK / Zezulka Tomáš

Podle plánu by tento bonus měli důchodci dostat před Vánocemi. Jde se zhruba o 3 miliony lidí a tyto platby budou pro rozpočet činit zhruba 14,5 miliardy korun.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Tento vládní návrh se nelíbil mnoha opozičním politikům. K této věci se rozhodl vyjádřit i herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

Na svůj Facebook napsal sarkastický příspěvek. Jeho slova byla podobná tomu, co říká opozice, která nazývá tento bonus pro důchodce nějakým úplatkem.

Herec upozorňuje, že vláda plánuje vyplatit tento příspěvek na konci prosince, zatímco nyní má za hlavní úkol zachránit seniory jen do října.

Zdroj: Divadlo na Jezerce

„To znamená, že všechno, co my děláme pro lidi, je korupce? Je to nesmysl, zásadně to odmítám,“ řekl před časem premiér Andrej Babiš.

Zdroj: Facebook

Dodal také, že důchodci jsou různé, někteří ho podporují a někteří mu říkají, že „těch 5 tisíc korun pošlou na nějaké protibabišovské záležitosti.“

Share