Jan Žaloudík nesouhlasí s opatřeními přijatými vládou: „Není to nic mimořádného jak jsme si mysleli v březnu,“ vyjádřil svůj názor senátor a lékař

Známý lékař a senátor Jan Žaloudík se vyjádřil k nošení roušek. Je nespokojený, podle něj je to nedůstojne. Opatření proti viru podle něj zemi škodí víc než sám virus. Řekl také, že by mohlo přijít období, kdy by pandemie byla použita jako regulátor společnosti. Senátor vyjádřil mnoho zajímavých myšlenek.

Senátor Jan Žaloudík se vyjádřil k vládním opatřením proti koronaviru během Televizních novin na TV Nova. Kritizoval také ministra zdravotnictví.

Zdroj: Anna Vavríková, MAFRA

Lékař a bývalý šéf Masarykova onkologického ústavu říká, že povinné plošné nošení roušek je zbytečné. Podle jeho názoru to má smysl jen na některých místech.

Řekl, že roušky by se musely nosit v nemocnicích, operačních sálech, jednotkách intenzivní péče, domech důchodců a během rizikových akcí.

Zdroj: Profimedia

Vláda plánovala využít projekt chytré karantény, aby se vyhnula plošným opatřením. Podle senátora ale tento projekt stejně nezachrání.

Podle něj jde jen o jeden z virů a není zde nic zvláštního. Proto samozřejmě všem doporučuje striktně dodržovat hygienická pravidla, to je důležité.

Zdroj: Deník / Attila Racek

„Není to nic mimořádného jak jsme si mysleli v březnu, nebo začátkem dubna,“ řekl Jan Žaloudík. Budou různé vlny různých virů a koronavirus je jen jedním z nich.

Podle jeho názoru všichni začali tuto nemoc přeceňovat. Říká, že opatření, která mohou být přijata proti koronaviru, mohou poškodit zemi a společnost mnohem silnější než sam virus.

Zdroj: Anna Vavríková, MAFRA

„V budoucnu by mohla nastat doba covidí. A stane se to regulátorem fungování společnosti, protože lecos vyhovuje,“ vyjádřil svůj názor Jan Žaloudík.

Senátor řekl, že pokud by měl možnost a právo něco radit svému státu, tak by doporučil odložit manuály, nosit roušky jen v některých případech, dodržovat hygienu, mít pozitivní náladu a žít tak, jak všichni žili před rokem a ještě dříve.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Vláda rozhodla, že od 1. září bude nutné povinně chodit v rouškách ve všech vnitřnich prostorách. 18. srpna o tom informoval veřejnost ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Zdroj: Facebook

Ministr toto rozhodnutí zdůvodnil začátkem školního roku, kdy se zvyšuje počet kontaktů mezi lidmi. Toto rozhodnutí již kritizovali opoziční politici.

Share