Janžurová utekla ze sálu v slzách: Zahájení filmu Karel na Febiofestu

Pražský mezinárodní filmový festival Febiofest každý rok těší své návštěvníky úžasnými filmy. 27.ročník se tomu nevyhnul. Zahájení proběhlo 18.záři, a hlavním filmem byl celovečerní dokument Karel, režisérkou kterého je Olga Špátová.

Premiéra celovečerního dokumentu Karel proběhne 1.října, což je první výročí úmrtí legendárního zpěváka. Poprvé hosté pražského festivalu Febiofest zvládli zhlédnuli ten film na zahájení.

Zdroj: ireport.cz

Manželka legendárního zesnulého zpěváka Ivana Gottová festivalu nezúčastnila. Za to se moc omlouvala. Podle mluvčí rodiny Gottových Anety Stolzové Ivana oficiálně vystoupí na veřejnosti 1.října, v den výročí smrti Karla Gotta.

Velké množství českých celebrit navštívili festival Febiofest. Jako první přicházel herec Pavel Trávníček, který je známý jako princ z moc známé pohádky Popelka. Také se svými dcerkami přišel známý houslový virtuóz světového renomé Pavel Šporcl.

Zdroj: nafilmu.cz

Dorazila na festival i ještě jedná herečka Dana Morávková, která hrála ve známém filmu Van Helsing. Žena se moc těšila na premiéru celovečerního dokumentu. “Platonicky jsem ho milovala, byl to úžasný člověk, byla jsem ráda, že jsem s ním mohla několikrát pracovat,” řekla Dana.

Fero Fenič je už od roku 1993 prezidentem Febiofestu, kterého se také zúčastnil festivalu. Divákům hlavně řekl o svých obavách, které se týkají koronaviru. Také řekl o premiére filmu Karel. “Nechci strašit, ale práva premiéra je také ohrožena koronavirem, takže je to možné, že to lidé uvidí na dlouhou dobu jen teď,” řekl prezident.

Zdroj: cs.wikipedie.org

Na festival také přicházela legendární Iva Janžurová, která je známá díky své roli ve filmu Pane, vy jste vdova. “Jdu si sem pro nějakýho panáčka, sošku nebo nevím, co přesně. Teď mě rozplakali kvůli Karlovi Gottovi, nevím, jestli na ten film vůbec půjdu, špatně to snáším. Kapesníčky mám,” uvedla Janžurová.

Iva přicházela na zahájení celovečerního filmu Karel, ale ze sálu rychle utekla se slzy, protože herečka se vůbec nemohla dívat na nemocného Gotta ve filmu.

Zdroj: tyden.cz

Share