„Jaroslav Faltýnek odlétá po náročném týdnu na Málagu“: politici radí Čechům, aby zůstali doma, ale sami cestují

Epidemiologická situace v Česku je dost špatná. Počet nakažených a hospitalizovaných se neustále zvyšuje. Řada politiků proto vyzývá občany, aby zůstali doma. Ale zdá se, že ne všichni politici, kteří to radí, sami tyto rady dodržují. Na letišti viděli údajně Jaroslava Faltýnka, který měl odletět do Španělska.

Stalo se tak den poté, co se Jaroslav Faltýnek v noci setkal s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou v pražské restauraci.

Zdroj: Tomas Novak, Euro

O této události napsal na svém Facebooku marketér a spisovatel Jakub Horák. Byl to on, kdo zveřejnil fotky údajně Jaroslava Faltýnka na letišti.

Zdroj: Facebook

Politici a epidemiologové žádají občany, aby zůstali doma a odcházeli z domova jen do práce a za potřebnými nákupy. Také žádají Čechy, aby nikam necestovali.

Zdroj: Facebook

V sobotu 24. října byl údajně Jaroslav Faltýnek na letišti a čekal na let do španělské Málagy. Za zmínku stojí, že cestování není nyní zakázáno.

Zdroj: Facebook

„Je sobota 24. října deset ráno a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek odlétá po náročném týdnu na Málagu,“ napsal na svém Facebooku Jakub Horák.

Jakub Horák řekl, že tyto fotky dostal od své kamarádky. Následně zkontroloval let, na který politik pravděpodobně čekal.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Cestování sice není zakázané, ale vrcholný politik by takto postupovat neměl, zvláště když všem obyčejným Čechům politici radí zůstat doma.

Zdroj: Blesk – Robert Klejch

Stalo se tak den po skandálu s restaurací a rouškami na Vyšehradě. Po této kauze premiér Andrej Babiš požádal ministra zdravotnictví Romana Prymulu, aby podal demisi.

Restaurace by musela být zavřená a politici by museli nosit roušky. Jaroslav Faltýnek se v pátek za incident omluvil.

Zdroj: YouTube / XTV

Jaroslav Faltýnek poté rezignoval na post předsedy poslanců hnutí ANO. Vypadá to ale, že kauza skandálu po vyšehradské restauraci ještě neskončila.

https://www.facebook.com/jakub.horak/posts/10158783004254743

Psali jsme: Zdeněk Hřib jako dobrovolník začala pracovat v nemocnici, která se zabývá léčbou pacientů s virem

Share