Je neuvěřitelně, že slaví 65. narozeniny: Herečku Jaroslavu Kretschmerovou známe hlavně díky krásné a vtipné roli Evíka z trilogie Slunce, seno

Herečku Jaroslavu Kretschmerovou známe hlavně díky krásné a vtipné roli Evíka z trilogie Slunce, seno… Účinkovala ve všech třech dílech.

Natáčení probíhalo před mnoha lety, ale za tuto dobu se herečka snad vůbec nezměnila. Má krásnou štíhlou postavu, hezkou náladu a všem dokola se usmívá.

Zdroj: super.cz

Jaroslava Kretschmerová říká, že za to mohou její geny a trochu kosmetiky. I tak je neuvěřitelně, že 1. září slaví 65. narozeniny.

Role Evíka se stala legendární a navždy bude ztotožňovaná s Jaroslavou. Ze začátku jí to trochu vadilo, ale nyní naopak cení, že se na ni lidé pamatují.

Zdroj: super.cz

„Je to přece milé, když na mě někdo v samoobsluze zavolá: Evíku!“ říká Kretschmerová.

Herečka také ráda vzpomíná na natáčení, které probíhalo v jižních Čechách. Brala to jako dovolenou, nikoliv práci.

Zdroj: ahaonline.cz

Užila si zde prý mnoho legrace a pochvaluje si také babičky a tetičky z Hoštic. Byly úplně stejné, jako ve filmu, a navíc vařily a pekly velmi chutné pokrmy pro natáčecí štáb.

Zdroj: super.cz

Jaroslava Kretschmerová je také známá díky roli Doroty Máchalové z pohádky S čerty nejsou žerty. V tomto filmu se proslavila scénou s rozbitou váhou, která ovšem nebyla plánovaná.

Zdroj: super.cz

Herectví pro Jaroslavu nebylo cizí již od dětství, protože v rodině měla mnoho umělců. Je proto pochopitelné, že se vydala touto cestou.

Kretschmerová je od roku 1978 členkou souboru Studia Ypsylon. Kromě toho hostuje i na jiných scénách.

Zdroj: super.cz

Během kariéry si zahrála ve mnoha filmech a největší slávu jí přinesly role v komediích. Herečka tvrdí, že ráda baví lidi v současné těžké době. Mimo jiné se zabývá dabingem a její hlasem mluví například Barbara Streisand.

Herečka si velmi tají své soukromí a víme pouze to, že nemá manžela a děti. Její víra v Boha jí také pomáhá překonávat životní problémy.

Zdroj: super.cz

Share