„Je tu možnost, že se lidé přizpůsobí a budou chodit v osm a bavit se do půlnoci“: Proč hygienici omezují provoz nočních podniku

Ministerstvo zdravotnictví považuje noční kluby, hospody nebo bary za nejvíc rizikové prostory, kde se dá nakazit infekční nemoci COVID-19.

Zdroj: rg.ru

Pracovnici ministerstva tak rozhodli upravit provoz takových míst a v Praze budou zavření od půlnoci do 6 hodin ráno. Příkladem klubu, kde se nakazilo kolem 100 lidi, je pražský Techtle Mechtle, do karantény pak museli necelých 300.

Zdroj: irozhlas.cz

Podle odhadu řídícího pracovníka nočního podniku Dog´s Bollocks jestli se nařízení bude až do jara, tak se zavře kolem devadesáti procent nočních podniků. Do půlnoci dle něj získávají pouze 10 procent celkového výdělku.

Zdroj: baigenews.kz

„Je tu možnost, že se lidé přizpůsobí a budou chodit v osm a bavit se do půlnoci,“ dodal, ale zůstane to velkým dotazem.

Zdroj: paperpaper.ru

Objasnil i to, že vydělávají nejen vlastníky a barmany. Pracuje tam více zaměstnanců, jako třeba ochrana, kuchaři, číšnice a další, kteří přijdou o práci.

Zdroj: idnes.cz

Zatím kromě party v Techtle Mechtle událost s nakažením v nočních klubech se nezopakovala. Manager Dog´s Bollocks uvedl, že kvůli jen jednomu nešťastnému příběhu hygienici hodili vše podniku do jednoho pytle. “Bral bych roušky, zákaz prodávání kýblů, cokoli jiného,“ podotkl manager.

Share