Jediná láska Adriano Celentano: Dokonce i Ornella Muti se ocitla bezmocná ve snaze zničit jeho manželství

Maloměšťácký Ital s velmi hrozivým pohledem a velkými zuby budil fantazii mnoha žen 20. století. Adriano Celentano krásně zpíval, fantasticky hrál ve filmech a i když dosáhl mezinárodní slávy, na první místo u něj vždy byla rodina.

Mámina naděje

Adriano Celentano se narodil jako páté dítě v chudé italské rodině. Ze začátku se ve škole špatně učil, neposlouchal učitele a na repliky, které k němu směřovaly, hrál skutečné představení a bavil spolužáky.

Zdroj: goodhouse.ru

Zdroj: goodhouse.ru

Více rozumným se stal Chelentano po smrti svého otce – tehdy mu bylo 12 let. Adriano se rozhodl, že by neměl otírat kalhoty ve škole, ale vydělávat peníze — a stal se asistentem hodináře.

Současně zpíval písně a účastnil se amatérských představení, kde parodoval populární umělce.

Proslulost

Zdroj: goodhouse.ru

Maminka se bála o něj marně. Úspěšně vystoupil v několika hudebních soutěžích, Adriano dosáhl uznání veřejnosti a podpisu smlouvy o vydání svého prvního alba.

Ani služba v armádě nezabránila jeho kariéře: italský ministr obrany osobně dovolil mladému umělci vystoupit na festivalu v San Remu, po němž se píseň „24000 baci“ stala hitem.

Pak, na začátku 60. let, Chelentano začali zvát na natáčení do kina.

Do roku 1963 měl Adriano už několik hudební hity, několik filmových rolí a zběsilou popularitu, takže devatenáctiletá filmová partnerka ve filmu „Nějaký podivný chlap“ (Uno strano tipo) se ho zpočátku velmi styděla. Jmenovala se Claudia Mori — a vlastně ona se stala jedinou láskou Chelentana.

Tajná svatba

Zdroj: goodhouse.ru

V šedesátých letech zněly desky Celentano v každém italském bytě a paparazzi bedlivě sledovali každý pohyb umělce.

Takže udržet svůj román v tajnosti, Adriano a Claudia neměli šanci. A oni opravdu chtěli normální svatbu – bez všudypřítomných reportérů.

Nakonec bylo rozhodnuto, že se ožení pozdě v noci, ale dokonce i taková oslava byla téměř zničena — vinou ženicha a nevěsty.

Zdroj: goodhouse.ru

Zkouška věrností

Na obrazovce se objevila vášeň mezi hrdiny Chelentano a Muti, která se zdála tak věrohodná, že si fanoušci byli jisti – brzy herec opustí Claudii Ornellu.

Ale Claudia odešla první: vzala tři děti a odstěhovala se z jejich společného domu.

„Náhodná nevěra není důvodem k rozchodu. Měla by být odpuštěná. Pro muže je to jako pro mechanika technická prohlídka vozu,“ odpovídala Mori na otázky novinářů.

Tehdy se Ornella Muti rozvedla s manželem, což jen potvrdily zvěsti o aféře s Chelentanem. Druhého rozvodu se ale veřejnost nedočkala. Po nějaké době se Adriano vrátil k manželce a dětem a a už nedal důvod pochybovat o jeho věrnosti.

Zdroj: goodhouse.ru

V roce 2014 oslavili s Claudií zlatou svatbu. Na jejich statku nedaleko Milána je instalována kašna, uprostřed níž stojí socha jediné ženy, kterou slavný Ital miloval – jeho manželky Claudie.

Na pozvánkách, které rozeslali hostům u příležitosti oslav výročí, bylo napsáno: „A i dnes se stále milujeme.“

 

Zdroj: goodhouse.ru

Share