“Ještě v červenci jsem řekl, že situace je alarmující”: Vyjádření Jana Hamáčka o koronaviru

V Česku ve dnešní době kvůli koronaviru je velmi problematická situaci. Ve čtvrtek počet nakažených covid-19 byl přes 3 tisíce. Denně přibývá nad 2 tisíce nakažených.

Aktuální počet lidi, které jsou nemocný koronavirem 21 909. Celkový počet nakažených je 46 tisíc lidi. Kvůli tomu vláda uvedla další opatření proti koronaviru.

Zdroj: preguebusinessjournal.com

O dnešní situaci se také vyjádřil ministr vnitra Jan Hamáček, který je jistý, že obyvatele ČR sundali roušky moc brzo. Dnešní situace je vícekrát horší, než byla v březnu na začátku epidemii.

Denně hygienici se snaží testovat více lidi, ale bohužel většina denních testů jsou pozitivní. Největší počet případů nákazy covid-19 za jeden den byl ve čtvrtek, kdy přibylo 3140 lidi.

Zdroj: hamacek.cz

“Už nějakou dobu říkám, že situace je vážná. První varování přišlo ke konci července, kdy čísla začala pomalu růst. Tehdy jsem vystoupil na tiskové konferenci a řekl jsem, že situace je alarmující, a vyzval jsem občany, aby nečekali na nějaká nařízení a v uzavřených prostorech nosili dobrovolně roušky,” uvedl Hamáček.

Vláda od minulého týdne zavedla řadu opatření proti koronaviru. V prostorech mimo bydliště všichni na sobě musí mít roušku. Žáci ve školách musí nosit roušky.

Zdroj: e15.cz

Podal slov Hamáčka, Česká republika je připravená na 120 tisíc nakažených. Praha od začátku záři byla v oranžovém stupni rizika, ale během minulého týdne se dostala do červeného.

V středočeských školách bude fungovat jenom dálkový studium. Od 21.záři všichni obyvatele Prahy budou muset mít roušky i venku, ale jenom na hromadných akcích nad 100 osob.

Zdroj: irozhlas.cz

Share