Jiří Hálek odešel na pravdu Boží: Jaké roli ztvárnil známý herec během svého dlouhého života

18.prosince odešla na pravdu Boží velmi důležitá osoba českého kina. Navždy usnul Jiří Hálek, který se proslavil díky filmem Spalovač mrtvol a také Marečku, podejte mi pero.

Populární herec 20.století usnul, když mu bylo 90 let. O smrti Hálka na své Facebookové stránce oznámil jeho blízký kamarád Václav Hanka. “Milý Jirko, už teď nám chybíš, máme tě rádi. RIP,” uvedl Václav.

Jiří Hálek/Zdroj: youtube.com

O jeho smrti také uvědomuje i filmová databáze ČSFD, na které se objevil datum úmrtí známého herce. Hálek oslavil svoje poslední narozeniny v záři.

Známý herec hrál ve ohromném množství Českých filmů a seriálů. Diváci Hálka miluji, a herec navždy zůstane v jejich paměti. Ztvárnil ředitele v české komedii Marečku, podejte mi pero v roce 1976. Ten film vzbouřil celou Českou republiku.

Jiří Hálek/Zdroj: irozhlas.cz

Také Hálek byl jedním z nejdůležitějších herců na konci 20. století, protože ztvárnil úžasné role ve velmi populárních filmech, například Spalovač mrtvol, Ostře sledované vlaky a Jak svět přichází o básníky.

Poslední léta svého života herec skoro nikde nehrál, dokonce v roce 2016 řekl, že se do hereckého života nikdy nevrátí. Hálek také měl velké deprese kvůli náhlé smrti jeho manželky Ireny Charvátové v roce 2008.

Jiří Hálek/Zdroj: csfd.cz

PSALI JSME: JIŘINA BOHDALOVÁ A PETR ČTVRTNÍČEK PŘIŠLI NA ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ: HEREČKA CHTĚLA BÝT PŘÍKLADEM RPO OSTATNÍ

PŘIPOMINAME: „ZZRATILA JSEM PREZIDENTA A PŘÍTELE“: HEREČKA EVA HOLUBOVÁ POSLALA DOJEMNÝ VZKAZ

Share