Karel Schwarzenberg už může říct pravdu: o domácí politice, vztazích s Izraelem a o tom, že už kandidovat neplánuje

Čestný předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg řekl svůj názor na koronavir, domácí politiku České republiky a diplomatické vztahy s Izraelem. Bývalý ministr zahraničí uvedl, že v příštích volbách do Parlamentu se již jednoznačně kandidovat nebude. Je mu 82 let. Uvedl také, že se mu líbí, jak vede stranu TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Čestný předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg zatím pracuje jako politik. Přiznává ale, že už není tak energický jako dříve.

.

„Ale když kokos funguje, tak to jde“ dodal Karel Schwarzenberg.

V příštích volbách do Sněmovny už kandidovat nebude. Je mu 82 let a je nejstarším poslancem v Parlamentu. Ale pro něj je tato situace trochu smutná, protože politika se mu moc líbí.

Také bývalému ministru zahraničí se líbí to, jak vede stranu TOP 09 její současná předsedkyně Markéta Pekarová Adamová.

Poznamenal, že hodnocení jejich strany nyní vzrostlo o 1 procenta a je 6 procent.

.

Markéta Pekarová Adamová se podle něj nyní snaží zvýšit hodnocení strany ve společnosti. Stále více lidí chce být členy jejich strany.

Karel Schwarzeberg se pozitivně vyjádřil i k současnému ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi. Podle něj dobře plní své funkce.

Tito dva politici byli kritizováni kvůli dopisu, v němž se vyjádřili k plánu USA a Izraele ohledně promyšlené anexe palestinskeho území Izraelem.

Představitel slavného aristokratického rodu řekl, že současný ministr zahraničí se mu líbí, že se drží koncepce, kterou vymyslel ještě Václav Havel. Tedy hájit lidská práva.

.

Karel Schwarzenberg řekl, že podle něj by se Česko mělo k situaci v Izraeli vyjádřit.

„Protože jsme nejvěrnější a nejstarší spojenci Izraele na světě“ vysvětlil Karel Schwarzenberg. Dodal, že v situaci, kdy tam dochází k nesprávnému vývoji, by si na to Česko mělo dát pozor.

Kníže se prý koronaviru nebál. Vysvětlil, že je mu již 82 let, což znamená, že v tomto věku by mohl zemřít nejen na koronavirus, ale i na mnoho dalších nemocí.

Proto ho vůbec nepřekvapilo, že vznikla pandemie koronaviru, protože lidstvo ve své historii zažilo mnoho pandemií a epidemií.

.

„Proč bychom z toho měli být vyjmuti?“ vysvětlil svůj postoj k událostem.

Karel Schwarzenberg o sobě celou dobu mluvil jako o starém dědečkovi, takže byl ve svých vyjádřeních svobodný a říkal, co chtěl.

Proto také řekl, že se mu rozhodně nelíbí být celou dobu v opozici, ale nesleduje konjunkturu. Vždy měl hlavní cíl přinést lidem svou politiku, ale neměnit ji jen proto, aby vyhrál volby.

Proto klidně vnímá mnoho svých osobních porážek.

Share