Prymula oznamil další zpřísnění: kina, divadla a fitness centra budou na dva týdny zavřená, v nákupních centrech bude vypnuto wifi

Toto pondělí vstoupila v platnost nová opatření k boji proti koronaviru. Nyní je ale nutné zavést nová přísnější opatření. Zavřeny budou kina, divadla, zoologické zahrady, omezené sportovní aktivity atd.

V pondělí vstoupí v platnost nová opatření. Restaurace budou moci fungovat jen do 20 hodin. V obchodních centrech bude vypnuto Wi-Fi, aby se tam lidé nescházeli.

Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Dva dny v týdnu bude omezen pracovní den pro státní úřady. Opatření se budou týkat i fitness center a koupališť.

Opatření se bude samozřejmě týkat i škol. Například vysoké školy budou od pondělí vyučovat na dálku. Vzdělávat se budou také on-line žáci středních škol.

Zdroj: Blesk

„Největší debatu jsme měli ohledně výuky na druhém stupni základních škol,“ řekl ministr školství Robert Plaga.

Bylo rozhodnuto, že třídy druhého stupně základních škol budou rozděleny do dvou skupin. Tyto dvě skupiny budou chodit do školy střídavě.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Ministr školství také řekl, že 26. a 27. října budou vyhlášeny dny volna. Pro žáky tak bude 9 dní volna.

Proběhlo také jednání mezi lídry opozičních stran s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Předseda ODS Petr Fiala poté požádal všechny občany, aby dodržovali přísnou kázeň po dobu 14 dnů. Podle něj je to pravděpodobně jediná účinná zbraň proti viru a právě teď je třeba ho zastavit.

Zdroj: Michal Krumphanzl, ČTK

Vláda také plánuje využít kapacity hotelů, aby mohly nemocnice trochu uvolnit. Do hotelů budou hospitalizováni převážně lidé bez koronaviru.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

To znamená, že jde o ty lidi, kteří nepotřebují tak přísnou lékařskou péči jako v případech těžké formy koronaviru.

Zdroj: Twitter / profesor Prymula

Ve středu byl největší počet nově nakažených, a to 5 335 lidí. Počet hospitalizovaných je už přes 1,5 tisíce. Zvýšil se také počet pacientů ve vážném stavu a je více než 350 lidí.

Share