Kotě zachráněné z popelnice se ukázalo jako unikátní malý poklad

Jeho paní ráda vypráví příběh a vzpomíná na citát z pohádky: „Náhody nejsou náhodné.“

Zdroj: storyfox.ru

Nebudeme uvádět jméno dobré ženy, hlavní hrdinky tohoto příběhu, která si přála zůstat inkognito. Redakce je ale známá přezdívkou malého pokladu, který žena našla v popelnici — Martyr. V tu chvíli ale ještě nic nevěděla a jednala jen na přání srdce. Tak, jak je třeba postupovat v podobných situacích.

Zdroj: storyfox.ru

Zdroj: storyfox.ru

Unavená pracovnice obchodu večer zamkla dveře provozovny a už šla ke svému autu na parkovišti. Den byl neuvěřitelně dlouhý a těžký. Ona si přála jen být už doma, osprchovat se a spát. Ani nevěnovala pozornost, nechtěla se rozptýlit jemným pískáním ze strany popelnic, ale najednou se ozval zvuk na vysokou notu a praskl. Musí to aspoň zkontrolovat.

Zdroj: storyfox.ru

Zdroj: storyfox.ru

V krabici u popelnic se ocitlo kotě – ještě slepé a už strašně špinavé. Jeho tlapka vypadala velmi divně a kotě jen tiše skulilo, už mu nezbyly síly k pláči. Nevíme, na co žena tehdy myslela, ale nakonec nejela domů, ale úplně opačným směrem. Do veterinární kliniky, kde byla zjištěna diagnóza: zlomenina tlapky, hnisání v oblasti drápů, vyčerpání. Lékař řekl, že kotě by nepřežilo chladnou noc v popelnici.

Zdroj: storyfox.ru

Zdroj: storyfox.ru

Lékař pověděl že ho vyléčit, nic mimořádného tam není. Nabídli také nechte kotě jím, že se o něj postaráji – je příliš cenný. Je sice malý, ale už je vidět, že má tříbarevnou barvu. „Calico“ v Západní terminologii, je to patchworkové zbarvení, které zhruba odpovídá přirozeným blondýnam mezi lidmi — obvyklý, ale stále vzácný jev. Ale to není všechno…

Zdroj: storyfox.ru

Zdroj: storyfox.ru

Je to samec. V drtivé většině případů jsou kočky tříbarevné a mnoho lidí je přesvědčeno, že je to „dívčí “ vlastnost mít takovou barvu. Ale asi jednou za několik tisíc nebo dokonce desetitisíce případů se stane genetická anomálie a narodí se tříbarevný kocour. Nejvzácnější raritou, i když v ní není žádná oficiální hodnota.

Zdroj: storyfox.ru

Share