Kromě horkého počasí dorazí do Česka i bouřky: Meteorologové varují před možnými následky

Nyní je v Česku velmi horko a takové počasí bude trvat ještě několik dní. Český hydrometeorologický ústav varuje, že kromě toho, že bude pokračovat horké počasí, budou i silné bouřky.

V posledních dnech panovalo v Česku tropické počasí. Odpolední teploty dosahovaly 32 stupňů Celsia. Meteorologové zároveň žádali, aby lidé pili více vody, aby nedošlo k dehydrataci.

Zdroj: jbnp.cz

Podle meteorologů bude v Česku horké počasí ještě v pondělí. Poté mohou přijít silné bouřky.

„Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, zejména s přívalovými srážkami kolem 35 mm“ varuje Český hydrometeorologický ústav.

Zdroj: pixabay

Očekávají se deště, mohou být záplavy, zejména může zatopit přechody, sklepy atd. Kvůli silným nárazům větru se mohou lámat stromy.

Je třeba si také dávat pozor na blesky. Řidičům na silnicích se doporučuje snížit rychlost a být pozornější.

Zdroj: Petr Horník, Právo

V pondělí bude převážně jasno nebo polojasno, místy může být zataženo a přeháňky. Teploty mohou dosáhnout až 31 stupňů Celsia. Severovýchodní vítr o rychlosti 2 až 5 metrů za sekundu.

Zdroj: unsplash.com

V úterý bude jasno až polojasno, místy mohou být bouřky. Teploty v noci mohou dosáhnout 15 stupňů, přes den bude horko, 27 až 31 stupňů.

Vítr bude mírný severovýchodní až 2 až 5 metrů za sekundu. Během bouřek bude vítr silnější.

Zdroj: zsvaclavahavla.cz

Podobná situace bude ve středu, bude jasno a polojasno. Teploty v noci mohou být 14 až 18 stupňů a přes den 27 až 31 stupňů.

Ve čtvrtek bude polojasno, večer bude v západní části země zataženo. Teploty v noci mohou klesnout až na 14 stupňů a přes den mohou dosáhnout až 32 stupňů Celsia.

Zdroj: unsplash.com

V pátek bude převážně zataženo. Na většině území země bude pršet, místy mohou být bouřky. Teploty v noci budou 15 až 19 stupňů a přes den 25 až 29 stupňů.

V sobotu a neděli bude v Česku převážně oblačno. Místy mohou být přeháňky, déšť nebo bouřky. Teploty v noci mohou klesnout až na 13 stupňů, přes den bude 23 až 28 stupňů Celsia.

Share