Lékaři jsou nespokojeni s informačním chaosem kolem koronaviru: nelíbí se jim jednání vlády i neustálé vyjádření „odborníků“

Lékařům a zdravotnickým pracovníkům v nemocnicích, kteří se starají o nemocné koronavirem, se už situace zjevně nelíbí. Jejich trpělivost končí. Napsali veřejný dopis občanům a vládě. Žádají občany o pomoc a vládu žádají, aby naslouchala názoru odborníků, nikoliv marketérů.

Svůj dopis lékaři, zdravotní sestry a další zdravotnický personál začali tím, že podle nich je načase, aby se vyjádřili.

Předtím byli zaneprázdněni prací a starali se o nakažené, teď chtějí, aby jejich hlas byl uslyšen.

Zdroj: gettyimages

Zdravotníkům se velmi nelíbí, že mnoho lidí a odborníků v jiných oblastech zlehčují pandemii koronaviru.

Nelíbí se jim také chybné kroky vlády.

Lékaři poukázali na to, že nepřítel lidstva byl na jaře nucen ustoupit díky radikálnímu přístupu vlády a zodpovědnému chování občanů.

Zdroj: Deník / Michal Hrabal

Proto žádají všechny občany, aby jim pomohli. Je to velmi snadné, stačí umýt si často ruce, nosit roušky a dodržovat rozestupy.

Také by bylo dobré naslouchat názoru odborníků.

„Projevujte úctu k životu a zdraví lidí kolem sebe,“ napsali zdravotníci v dopise.

Zdroj: ČTK

Lékaři se také obrátili na známé lékaře, kteří nejsou epidemiology ani virology.

Požádali je, aby mlčeli, a pokud to nezvládnou, pozvali je k sobě na pomoc s infikovanými koronavirem.

To lze považovat za reakci na otevřený dopis renomovaných lékařů, kteří sepsali petici, kde žádali vládu o zrušení uplatněných opatření.

Zdroj: gettyimages

Zároveň se obrátili i na vládu. Lékaři požádali vládu, aby spolupracovala pouze s nejlepšími odborníky na epidemiologii a ekonomiku.

Přitom byli proti jakékoli vládní spolupráci s marketéry.

Také požádali vládu, aby se vždy včas informovala veřejnost o aktuální situaci a aby bylo dostatečné množství léků remdesivir.

Share