Lidé nechtějí jezdit ve vlacích v rouškách: průvodčí o to žádají lidi, cestující to ale buď odmítají, nebo používají výmluvy

Mnoho pasažérů odmítá cestovat v rouškách. Kvůli tomu jsou zaměstnanci Českých drah nuceni s nimi bojovat, i když často je tento boj bezvýsledný. Lidé nechtějí nosit roušky, i když je to nyní povinnost ve všech prostředcích veřejné dopravy. Průvodčí mohou jen varovat, ale zastavovat vlak kvůli každému neposlušnému občanovi, nebo volat policii, to tak nebude fungovat.

Ještě na jaře se Češi báli o své životy, a tak mnozí občané i na kole do lesa jezdili v rouškách. Ale teď mnoho lidí odmítá zakrývat ústa a nos v plném vlaku.

Zdroj: Getty Images

Průvodčí neustále říkají, že v každém vlaku je minimálně 10 lidí, kteří kategoricky odmítají jet v roušce. Přemlouvat takové cestující je zbytečné.

Někteří cestující si přesto souhlasí nasadit roušku, když slyší varování. Ale jakmile kontrola zmizí, okamžitě je sundají.

Zdroj: Profimedia.cz

Pro všechny cestující existuje jedna výjimka, když jedí nebo pijí. Takže když průvodčí upozorní na to, že cestující jsou bez roušek, cestující často používají tuto výmluvu.

Někdo říká, že teď jí, někdo říká, že teď pije pivo a někdo používá ostřejší slova. Například: „Mám vyskočit z vlaku?“ nebo „Mám se zastřelit?“ apod.

Zdroj: Michaela Danelová, iROZHLAS.cz

Lidé si však nechtějí uvědomit, že pomocí roušek oni chrání pracovníky Českých drah. Pokud totiž onemocní řada pracovníků Českých drah, hrozí velké omezení spojů po celé zemi. Protože nikdo nebude pracovat.

„Prosíme cestující o určitou ohleduplnost,“ řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová pro TN.cz.

Zdroj: YouTube / TV Prima

Už byl jeden případ, kdy žena odmítla nasadit roušku. Vlak byl zastaven, načež žena dostala pokutu téměř 5 tisíc korun.

Mnoho občanů jiných zemí také nechce používat roušky. I přes velké pokuty někteří lidé cíleně porušují zákonem stanovená opatření proti koronaviru.

Psali jsme:Prymula trvá na posílení opatření: Podpoří Andrej Babiš a Jan Hamáček rozhodnutí Prymuly

Share