Máma a táta jsou téměř 1,8 metru vysoké. Byli překvapeni, když se jim narodila taková dcera

Jaime Jenkins (23) a její přítel Jakob Lang žijí v Sydney v Austrálii. Byli spolu už dlouho a těšili se na narození svého prvního dítěte. Ale již ve 12. týdnu těhotenství lékaři varovali rodiče, že plod se vyvíjí s abnormalitami. Vyděšená matka se ztratila v domněnkách. Jamie a Jacob dlouho nevěděli, co je s jejich dítětem.

Zdroj: findimindi.ru

Do šťastného dne zbývalo jen několik týdnů, kdy lékaři řekli budoucím rodičům strašlivou zprávu: plíce jejich dcery byly nedostatečně rozvinuté. Odborníci byli přesvědčeni, že dítě zemře bezprostředně po narození, a navrhli ukončení těhotenství.

Mladá matka to ale odmítla. „Cítila jsem, jak kope. Už jsme si vybrali její jméno. Musela jsem jí dát šanci na život.“, vzpomíná Jamie.

Zdroj: findimindi.ru

Když se Helena narodila, její rodiče byli připraveni se s ní rozloučit. Lékaři věřili, že nemá šanci na přežití. Ale navzdory osudu se dívka každým dnem zesílila. O šest týdnů později lékaři konečně stanovili diagnózu: Helena má hypofýzový nanismus, což je stav lépe známý jako trpaslictví.

Zdroj: findimindi.ru

Dívka strávila tři měsíce v nemocnici, byla třikrát na pokraji smrti. Během této doby absolvovali mladí rodiče speciální kurz, který se měl naučit je pečovat o zdraví své dcery.

Zdroj: findimindi.ru

Lékaři zjistili, že Jamie i Jacob mají dědičnou náchylnost k nanismu, a to navzdory skutečnosti, že jsou oba vysoké – mají výšku skoro 1,8 metrů. Pokud má pár další dítě, pak je šance, že bude také postižené nemocí.

Ale zatímco pár nepřemýšlí o dalším přírůstku do rodiny, věnuje veškerý svůj čas své Heleně.

Zdroj: findimindi.ru

Často ji oblékají jako princeznu, aby se dívka usmála, protože dítě stále musí neustále procházet lékařskými prohlídkami a snášet nepříjemné procedury. Helena si užívá pozornosti a lásky a šťastně se usmívá na každé fotografii.

Věřte nebo ne, roční „Malenka“ Helena se už stala modelkou! Poté, co se dozvěděli její příběh, podepsali výrobci dětského oblečení s rodinou smlouvu.

Zdroj: findimindi.ru

Rodiče chápou, že příběh jejich dcery může inspirovat mnoho lidí po celém světě k boji s vážnými onemocněními. Proto dítě již má svou vlastní stránku na Facebooku. „Helena nás nepřestává překvapovat. Je to jen zázrak. A doufáme, že její příklad pomůže dalším rodičům, jejichž děti také trpí touto chorobou.“, říká Jamie.

Zdroj: findimindi.ru

Každé dva týdny musí Helena podstoupit vyšetření v nemocnici, ale rodiče dělají vše pro to, aby dětství jejich dcery bylo šťastné. Dívku čeká těžký život, ale přesto doufáme, že bude dlouhý a šťastný.

Příběh Heleny může pomoct mnoha lidem v obtížné situaci věřit v sebe a nevzdávat se. Sdílejte to se svými kamarády.

Share